Jump to content

Isplata


mikusa

Preporučene objave

poštovani,

nakon smrti mog oca nasljedila sam njegov dio (koji je on nasljedno dobio nakon smrti svog oca)

radi se o tome da nikada nije izvršena podjela tog nasljedstva, a radi se o tri nasljednika(ja i moja dva bratica)

Sada se jedan bratic napravio pametan i sagradio na jedinom građevinskom djelu tog nasljedstva kuću.

Meni od tog dijela pripada 150 kvadrata njemu 150 a trećem 600 kvadrata.

Znači on je uzurpirao 900 kvadrata i sada nam predlaže da me isplati te da mu ja na taj način prodam svoj dio.Napominjem da je to jedina građevinska parcela.Što napraviti u tom slučaju? on bi isplatio minimalnu cijenu po kvadratu što je meni ne prihvatljivo.Što bi u tom slučaju sud napravio?jer mogla sam i ja graditi na tih 150 kvadrata ili prodati po večoj cijeni.Molim savjet što napraviti!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko se moze uociti,konkretni objekat je gradjen unazad kraceg vremena,pa se opravdano postavlja pitanje,dali je uopce moguce ozakoniti takvu gradnju.Naime,

legalizirati se mogu nove građevine i rekonstrukcije postojećih ako su vidljive na digitalnoj ortofoto karti Državne geodetske uprave izrađenoj na temelju aerofotogrametrijskog snimanja Republike Hrvatske od 21. lipnja 2011...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija