Jump to content

Otpis poreznog duga nakon isteka roka relativne zastare


Francika

Preporučene objave

U rujno 2009. mi je porezna uprava kao odgovor na moju godisnju prijavu poreza za 2008. poslala rjesenje prema kojem sam morala platiti dodatnih 10.000 kon poreza na dohodak. Kako se je po mojem misljenju radilo o gresci (koja je bila prouzrokovana pogresnom informacijom koju sam dobila upravo u poreznoj upravi), ja sam se na odluku porezne uprave prituzila. Pred nekoliko dana je stiglo drugostupanjsko rjesenje kojim je moja prituzba odbijena. Medjutim: u ovom slucaju je zastara pocela teci od 1. sijecnja 2010. g. (rijec je or prijavi za 2008.), sto znaci da je nastupila relativna zastara (tri godine).

 

Pitanje:Moram li ja poreznoj upravi platiti iznos koji oni potrazuju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana!

Drugostupanjsko rješenje je konačno i po njemu trebate platiti.Možete tužbom pokrenuti upravni spor ,ali tužba ne odlaže izvršenje . PU može ići u ovrhu .Ako želite izbjeći dodatne troškove ,otiđite do PU i dogovorite se o obročnom plaćanju.

Istovremeno možete ustati tužbom i ako ste Vi u pravu , PU će Vam morati vratiti preplaćeno .

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija