Jump to content

kupnja novogradnje bez vlasničkog lista za "keš"


pajsow

Preporučene objave

Poštovani,

Planiram kupiti novogradnju gotovinom. Situacija je sljedeća: zgrada ima 4 ulaza, prva dva ulaza su završena i imaju uporabnu dozvolu, treći je gotov za par dana i dobit ce za par dana uporabnu. uglavnom u tom trećem dijelu bi ja kupio stan. muči me naravno vlasnički list koji se najavljuje par mjeseci nakon što cijela zgrada bude gotova. pregledom na gruntovnici situacija sa zemljistem je cista i tu nema nikakvih problema. U principu me zanima kako i dali uopće se mogu zaštititi, ako uzmem stan, da mi ne dođe do situacije da neka treća firma sjedne plombom na moj neetažirani stan zbog potraživanja od glavnog investitora. Nadam se da je pitanje razumljivo nisam baš ko riba u vodi u pravnim pitanjima. Što ako firma propadne i ne obavi etažiranje što se može učiniti u takvim situacijama?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

napravi ugovor u kom se navede da je isplata tek po završetku radova i etažiranju.

kapara za kupovinu u iznosu od 5% dogovorene cijene.

za odustajanje od ugovora povrat duple kapare.

za produženje radova (nedovršeni stanovi i potrebna dokumentacija ) izvan ugovorenog roka -smanjenje cijene za 1% od cijene stana za svaki mjesecprodužetka .

 

ako plaćaš gotovinom imaš stanova sa gotovim papirima (etazežirani) ,

vlasništvo upisuješ odmah po zaključenju ugovora i plaćanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija