Jump to content

Kada mogu traziti nuzni dio??


mainecoon

Preporučene objave

Ovako trebamo pomoć ja i moj brat! Mi smo djeca iz prvog braka nasih roditelja, tata se opet ozenio i ima dvoje djece s novom ženom! S njime više ne pričamo jer nas je odbacio zbog nove žene! S njegove strane njegov tata(naš djed) je živ i na sebi ima kuću trokatnicu,kuću dvokatnicu i negdje oko 500-1000m2 zemljista! Napisao je oporuku da će njegovoj kćeri(tatinoj sestri/našoj tetki) pripasti prvi kat kuće trokatnice a našem tati sve ostalo! znači, što bi trebali po zakonu dobiti ja i moj brat i kad to možemo tražiti?? hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vrlo moguće je da će to i napraviti kad promislim...ima li neka caka da ipak nesto dobijemo?? barem nuzni dio??

 

ukoliko bi to bila oporuka ili darovni ugovor,vi bi imali pravo na nuzni dio,medjutim ukoliko su u pitanju ugovor o dosmrtnom ili dozivotnom izdrzavanju,onda je sasvim izvjesno da bi vas na posredan nacin iskljucio iz nasljedjivanja i samim tim lishio prava na nuzni dio..

Nadati se da toga nece doci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija