Jump to content

Smanjenje plaće


ikovac11

Preporučene objave

Kao zaposlenik posjedujem Ina kreditnu karticu za točenje goriva. Godinama ju koristim jer koristim privatno vozilo u poslovne svrhe. Prošli tjedan mi je isplaćena plaća umanjena za troškove goriva (prema računu Ine). Direktor je netom prije isplate plaće odlučio ukinuti točenje goriva zbog štednje. Znaći da nije nikoga upozorio da više ne toći gorivo na karticu od tvrtke, te je svima umanjio plaće za taj iznos. Da li je legalno umanjiti plaću za taj iznos i time uplatiti manje doprinose (mirovinsko, zdravstveno) ili je trebao uplatiti puni iznos plaće pa tražiti povrat sredstava?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da bi se tako nešto trebalo najaviti ranije službenom odlukom, ako se takva odluka uopće može donijeti, a da nije protivna Zakonu o radu.

 

Direktor je odlučio da mu se sviđa Vaša žena, biste li mu dozvolili da radi s njom što želi?

 

Ili bi mu baš odgovaralo tjedan dana u vašoj vikendici na moru besplatno?

 

Odluka bi morala biti na pismeno, inače je to hir, a ne službena odluka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj direktor nam je radi njemu poznatih razloga umanjio plaću za 1000,00kn, bez upozorenja na način da je uplatio cijelu plaću, a onda smo mu mi morali vratiti novac i tako kroz dva mjeseca, a onda nam je jednostavno uplatio umanjenu plaću za toliki iznos. Isto se pravdao putnim troškovima (?). Platnu listu u šest godina radnog staža još nisam vidjela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija