Jump to content

Sporazum o diobi nasljeđene imovine


sinamina

Preporučene objave

Prema pravomoćnom riješenju o nasljeđivanju, ja i moja sestra postigli smo sporazum o diobi nasljeđene imovine.

Ja -prizemlje kuće

-dvorište na korištenje i uređenje

- pola garaže

Sestra-1.kat kuće

-pola garaže

Napomena: Ukoliko bilo koji gore navedenih nasljednika odluči iznajmiti ili prodati svoj udio, cijela garaža te dvorište ostaje onom koji ostaje na posjedu, odnosno ne može se niti iznajmiti niti prodati. Ovjereno kod Javnog bilježnika.

Dogodilo se da je sestra svoj dio darovala svojoj kćeri, bez moga znanja i dali naša ovjera potpisa ima kakvu pravnu težinu! Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Dali mi netko može dati odgovor na pitanje, naime, ja i moj brat smo nasljednici zajedno sa ženom našeg preminulog oca..mi smo prije ostavinske sklopili usmeni sporazum o diobi u kojem se ja i brat odričemo prava na kuču u kojoj smo ja i brat zajedno imali pravo na dvije trečine u zamjenu da se žena preminulog odrekne pravo na stan na koji ona uopče ni nije imala pravo ali mi to tada nismo znali i mi uz stan dobivamo i u cijelosti iznos koji je bio na računu preminulog..da bi na ostavinskoj ispalo da smo se mi odrekli prava na kuču pošto je bila pod kreditom ali nismo dobili pravo na račun koji nam je obečan usmenim dogovorom..dali se na temelju toga može zatražit da se ponovi ostavinska rasprava i dali je uopče moguče da javni bilježnik nije dao nama na korištenje taj račun s obzirom da je tako bio dogovor a žena je dobila u cjelosti kuču pošto smo se tako dogovorili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali mi netko može dati odgovor na pitanje, naime, ja i moj brat smo nasljednici zajedno sa ženom našeg preminulog oca..mi smo prije ostavinske sklopili usmeni sporazum o diobi u kojem se ja i brat odričemo prava na kuču u kojoj smo ja i brat zajedno imali pravo na dvije trečine u zamjenu da se žena preminulog odrekne pravo na stan na koji ona uopče ni nije imala pravo ali mi to tada nismo znali i mi uz stan dobivamo i u cijelosti iznos koji je bio na računu preminulog..da bi na ostavinskoj ispalo da smo se mi odrekli prava na kuču pošto je bila pod kreditom ali nismo dobili pravo na račun koji nam je obečan usmenim dogovorom..dali se na temelju toga može zatražit da se ponovi ostavinska rasprava i dali je uopče moguče da javni bilježnik nije dao nama na korištenje taj račun s obzirom da je tako bio dogovor a žena je dobila u cjelosti kuču pošto smo se tako dogovorili.

 

Kako mislite niste dobili? Tko Vam ga je trebao dati?

 

Vi ste ti koji ste trebali na raspravi sudjelovati i tražiti i govoriti i čitati i sve ostalo. Nitko drugi.

 

Jel prošao žalbeni rok?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija