Jump to content

dugovi


darche

Preporučene objave

Molim za pomoć i unaprijed se zahvaljujem!

Prije nekoliko dana preminula mi je teta(mamina sestra) i i iza nje je ostalo dosta dugove(za dom u kojem je boravila,neki krediti ..) pa me interesira je li dom i banka imaju kakvu pravnu osnovu od mene potraživat da to podmirim s obzirom da sam ja opunomoćena na njezin tekući račun preko kojeg prima penziju i na tom računu ima nesto novaca?Napominjem da cemo se na ostavinskoj raspravi, koja još nije održana svi(majka,brat i ja ),odreći nasljedstva,jecino me muci ta punomoč na račun na kojem osim svega ima i nekih ovrha?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nasljednik odgovara za dugove ostavitelja u vrijednosti nasljeđene imovine.

ako niste tetkini nasljednici, odreknete se nasljedstva, niste u zakonskoj obvezi vračati njene dugove. ako nema nekretnina ko pokreće ostavinsku raspravu.

 

banka može tvrditi da ste vi imali punomoć i napravili minus na računu. može tražiti da taj minus pokrijete.

račun bi trebalo otkazati . prerezane kartice vratiti i tražiti potvrdu za vračene kartice.

ovrhe niste dužni plaćati ako niste nasljednik.

nemojte slučajno priznati dug (tada imate obvezu i vračati isti dug) niti dati ili potpisati izjavu koja bi se mogla shvatiti kao priznanje duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija