Jump to content

Raskid ugovora s agencijom za nekretnine


sendvic

Preporučene objave

Pozdrav,

Našli smo stan preko jedne agencije i svidio nam se i odlučili smo ga kupiti. Platili smo kaparu, usluge posredovanja agencije i potpisali predugovor. Ali kada smo otišli do banke da podignemo kredit da u potpunosti otplatimo stan, banka je provjerila taj stan i ne odobrava nam kredit jer su otkrili da se nad zgradom u kojoj je stan vodi postupak o povratu imovine iz 2007. S obzirom da stan očito nema uredne papire ja želim odustati od kupnje. Agent koji posreduje kod kupoprodaje je znao za taj slučaj i unatoč tome pokušao prodati takav stan. On kaže kako to nije ništa ali očito je nešto čim mi banka ne odobrava kredit za kupnju takve nekretnine. Koliko mi pravno shvaćanje predugovora dopušta, mi smo lijepo zaštićeni u takvom slučaju. Još nismo tražili povrat svega što smo uložili i zato molim za savjet kako to najbezbolnije obaviti.

Hvala lijepa,

sendvic

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moraš prodavatelja pozvati da otkloni pravne nedostatke, u primjerenom roku.

ako prodavatelj ne uspije otkloniti pravne nedostatke, u primjerenom roku ?

tada možeš tražiti raskid ugovora i povrat uloženoga.

 

pomoć stručne osobe bi bila potrebna .

 

ZOO

Prijevara

Članak 284.

(1) Ako jedna strana izazove zabludu kod druge strane ili je održava u zabludi u namjeri da je time navede na sklapanje ugovora, druga strana može zahtijevati poništaj ugovora i onda kad zabluda nije bitna.

(2) Strana koja je sklopila ugovor pod prijevarom ima pravo zahtijevati naknadu pretrpljene štete.

 

4. Odgovornost za pravne nedostatke ( čl.508. stri ZOO)

Pravni nedostaci

Članak 430.

(1) Prodavatelj odgovara ako na prodanoj stvari postoji neko pravo trećega koje isključuje, umanjuje ili ograničuje kupčevo pravo, a o čijem postojanju kupac nije obaviješten, niti je pristao uzeti stvar opterećenu tim pravom.

(2) Prodavatelj nekog prava jamči da ono postoji i da nema pravnih smetnji za njegovo ostvarenje.

Obavješćivanje prodavatelja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija