Jump to content

Pomoć-muž kockar


tihana 3

Preporučene objave

Imam ozbiljnih problema u obitelji.Moj dragi i premili suprug uhvaćen je u tolikim lažima da to više nije normalno.On kocka neprestalno već 10 god.Ovo je već četvrti put da ja njemu serviram dokaze laži i bljuvotine.I konj bi već uginuo od tolike boli koje je on priredio meni i našoj djeci.Imamo ih troje i svi su maloljetni.Pokušavala sam na sve načine doprijeti do njegovih misli....molila,plakala ,stjerala ga uza zid ,oduzela sve kartice,odlazila od kuće sa djecom,lijepo razgovarala ,urlala ,ali jednostavno nema nikakvog efekta .On se uopće nije ni zacrvenio ,ni suzu pustio ,ni jedno jedino oprosti.Ponizio je mene i djecu ,spao je na dno dna.Treba li pomoći ovakvom čovjeku kojem ništa nije sveto ,pa čak ni djeca prema svim njegovim postupcima.

Ovaj puta sam odlučila da ću zaštiti djecu i sebe i da ću tražiti da prepiše polovicu kuće na nas.Papiri za kuću nisu 100% čisti ,ali je sve kod advokata u postupku.Da li ću ja sada sa svim tim zakompicirati papirologiju i da li se plača porez kod takvih darovnih ugovora?I još jedna stvar ,otac mi je umro prije dva mjeseca i uskoro imam ostavinsku raspravu u kojoj sestra i ja nasljeđujemo po pola kuće.Brine me što su sad to dvije polovice nekretnina i da li moram platiti poreze.

Hvala na svim odgovorima !

A ŽIVOT JE TOLIKO LIJEP ,A MI LJUDI GA KOMPLICIRAMO.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
On kocka neprestalno već 10 god............

 

Ovaj puta sam odlučila da ću zaštiti djecu i sebe i da ću tražiti da prepiše polovicu kuće na nas.Papiri za kuću nisu 100% čisti ,

i

da li se plača porez kod takvih darovnih ugovora?I j....

 

,otac ostavinsku raspravu u kojoj sestra i ja nasljeđujemo po pola kuće.

 

Ja sam relatinvo nedavno od pocetka do kraja napravio darovni ugovor gdje otac daj sinovima po 1/4 od svoje 1/2.

Troskova naravno ima, koliko se sjecam nijedan trosak sse ne zove "porez".

 

To vam nista u stvarnosti ne dijeli, samo registrira vas sad kao suvlasnike idealnog dijela.

 

Ako sa sestrom budete htjeli prodati kucu, jednostavno podjelite novac, ali ako je hocete fizicki podjeliti treba vam razvrgnuce suvlasnistva sto ukljucuje vjestaka gradevinske struke, ako se kuca ne moze podjeliti a vi ste k tome jos u sporu, sud moze prodati kucu.

Ovo vam je samo generalno objasnjenje, tu mozete pretraziti detaljnije, npr u nasljednom pravu i u stvarnom pravu.

 

A s muzem kockarom ne mozete na zelenu granu na nacin kojim ste krenuli, on je naime razvio bolest ovisnosti, dakle bolestan je i ne moze kao zdrav razmisljati.

 

Zastita, ako je na vrijeme, ako nema dugova koji stizu na prisilnu naplatu bi mogla biti i bolja, naime neka daruje na pametan nacin djeci a vi roditelji budite sa pravom plodouzivanja (stanovanja) teret. (to su pravni izrazi u upotrebi) a na taj nacin ste se osigurali. Ako imate vise djece vidite da li se moze jednog dana podjeliti na toliko djelova i odmah definirajte kome bi kad i sta pripalo i tko kako snosi troskove podjele i odrazavanja i slicno inace riskirate jako puno rasipanja energije u buducnosti

 

sto se tice te bolesti ovisnosti, nadajte se da ce je muz priznati i pristati na ljecenje

 

a vi nemojte izgarati u necemu sto je osudeno na propast, cuvajte svoje energiju i zivce

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na dosadašnjim odgovorima i pomoći! Muž trenutno ide na grupne terapije .Svaki dan se pitam da li će biti išta od toga.U udruzi ima ljudi koji nisu kockali 1g.i pol i na kraju su opet otišli u kockarnicu.Nije njima za vjerovat.Pošto sam mu oduzela sve kartice i doslovno mu dajem samo za gablec može on mene prevariti opet.Ode kod lihvara da osobnu i eto ti još goreg sr..Zato mi je jako bitno da tu kući u kojoj živimo a on je izvan knjiški vlasnik(trenutno advokat sređuje te papire da nekretnina bude 1/1) nekako osiguram da je on ne može profučkati i da djeca i ja ne završimo na cesti.Nekretninu je dobio od svojih roditelja kao vikedicu,i u braku sam uvijek samo ja bila kreditno sposobna ,pa smo vikendicu gradili u širinu ,visinu .. i nastala je tako sadašnja kuća.Sad on može reći da je to sve bilo prije braka .Ne znam više šta je najpametnije ,da li prepisati na maloljetnu djecu--najbitnije mi je da se NITKO ne može naplatiti zbog njegovih mogućih novih dugova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija