Jump to content

Facebook, uvreda i kleveta!


fookfeder

Preporučene objave

Molim pravnog stručnjaka za odgovor.

 

Osoba koju dobro poznajem i koja se imenom i prezimenom potpisala na članak na Facebooku teško je uvrijedila mene, suprugu i djecu sa uvredljivim tekstom.

Osoba ne navodi naše podatke ali u mojem susjedstvu i obitelji i malom je djetetu jasno

da se radi o meni.

Dali mogu dati odvjetništvu ili policiji kaznenu prijavu na osnovu iznesenih podataka na društvenoj mreži.

Koji je rok za podnesak prijave računajući od dana saznanja o iznesenim podacima?

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za sva kaznena djela protiv časti i ugleda - bilo da se radi o uvredi (čl. 147. KZ-a), sramoćenju (čl. 148. KZ-a) ili kleveti (čl. 149. KZ-a), kazneni progon poduzima se privatnom tužbom, tako da podnošenje kaznene prijave državnom odvjetništvu (ili policiji) rezultirati će odbačajem iste. Rok u kojem možete podnijeti privatnu tužbu iznosi 3 mjeseca od dana od kada ste saznali za kazneno djelo i počinitelja. Iako, s obzirom na ovo kaj ste napisali da se u toj objavi ne navode imena vas osobno i vaše obitelji, ali se iz sadržaja dade iščitati kako se to odnosi upravo na vas i vašu obitelj, to ćete morati i dokazati u postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija