Jump to content

američka viza


akii

Preporučene objave

pozdrav svima,

 

imao bih pitanje vezano za mogućnost dobivanja američke vize s obzirom da sam trenutno na uvjetnoj osudi za kazneno djelo

pretpostavljam da referent iz ambasade nakon zaprimljene aplikacije za vizu sigurnosno provjerava kandidata i po dolasku u ambasadu kaže tako je i tako

nadalje bih molio ako je tko upućen da mi kaže kako da se pripremim, što da napišem u samoj aplikaciji kažnjavan ili nekažnjavan (možebitno da si pokušam pribaviti uvjerenje o nekažnjavanju za koje neznam dali ću ga moći ishodovati uzevši u obzir da se trenutno protiv mene ne vodi istraga niti kakav proces osim ove uvjetne osude koja je sada na snazi...) i što bih mogao napraviti po tom pitanju da ipak nekako dobijem tu vizu koja mi je potrebna za ukrcaj na brod

unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onaj iz veleposlanstva može pjevat borbene a ne "sigurnosno" provjerit nekoga da li je kažnjavan u RH i zašto.Ukolko je potrebno uvjerenje o nekažnjavanju bit će čisto jer je presuda pravomoćna a ne vodi se novi postupak (ako se ne vodi).Ukoliko je potreban izvod iz kaznene evidencije onda će se vidjet da si kažnjavan.Ovisno o potvrdi koju moraš dostavit bit će i odgovor u zahtjevu za vizu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onaj iz veleposlanstva može pjevat borbene a ne "sigurnosno" provjerit nekoga da li je kažnjavan u RH i zašto.Ukolko je potrebno uvjerenje o nekažnjavanju bit će čisto jer je presuda pravomoćna a ne vodi se novi postupak (ako se ne vodi).Ukoliko je potreban izvod iz kaznene evidencije onda će se vidjet da si kažnjavan.Ovisno o potvrdi koju moraš dostavit bit će i odgovor u zahtjevu za vizu.

 

da, ne vodi se novi postupak, tako da ću moći ishodovati to uvjerenje o nekažnjavaju koje mislim ponijeti na razgovor u ambasadu, samo nisam pametan što napisati u samoj aplikaciji kažnjavan, nekažnjavan,

imam još jedan upit: da li se djela nakon isteka roka kušnje sama brišu iz kaznene evidencije ili tek nakon onog dodatnog roka nakon isteka uvjetne osude i da li je potrebno da osoba sama to zatraži

hvala i pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imam još jedan upit: da li se djela nakon isteka roka kušnje sama brišu iz kaznene evidencije ili tek nakon onog dodatnog roka nakon isteka uvjetne osude i da li je potrebno da osoba sama to zatraži

 

Rehabilitacija (brisanje djela iz kaznene evidencije, odnosno "dosjea") u vašem slučaju nastupa protekom tri godine od dana isteka roka provjeravanja iz uvjetne osude. Rješenje o rehabilitaciji donosi Ministarstvo pravosuđa po službenoj dužnosti. Kak vam je sivko napisao, ovisno o dokumentaciji koju ćete biti dužni predati, ispunite i onaj dio koji se tiče kažnjavanja/osuđivanosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rehabilitacija (brisanje djela iz kaznene evidencije, odnosno "dosjea") u vašem slučaju nastupa protekom tri godine od dana isteka roka provjeravanja iz uvjetne osude. Rješenje o rehabilitaciji donosi Ministarstvo pravosuđa po službenoj dužnosti. Kak vam je sivko napisao, ovisno o dokumentaciji koju ćete biti dužni predati, ispunite i onaj dio koji se tiče kažnjavanja/osuđivanosti.

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, ne vodi se novi postupak, tako da ću moći ishodovati to uvjerenje o nekažnjavaju koje mislim ponijeti na razgovor u ambasadu, samo nisam pametan što napisati u samoj aplikaciji kažnjavan, nekažnjavan,

Koliko vidim na njihov stranici treba se donijet obje potvrde i presuda ako je nastupila rehabilitacija (točka 4)

http://zagreb.usembassy.gov/vize/neuseljenike-vize/pomorska.html

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko vidim na njihov stranici treba se donijet obje potvrde i presuda ako je nastupila rehabilitacija (točka 4)

http://zagreb.usembassy.gov/vize/neuseljenike-vize/pomorska.html

 

neznam dali oni prvo provjere osobu na neki svoj način pa onda na zakazanom terminu bude spomena o osudama i tome....pa bi možda bila dovoljno samo uvjerenje o nekažnjavanju koje ću moći ishodovati ako kako se kaže vjeruju na riječ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da mogu ne bi tražili potvrde.Nazovi ih i pitaj koje potvrde traže da znaš unaprijed.

 

ok, hvala, na njihovoj stranici piše što donijeti ako je osoba osuđivana: izvod iz kaznene evidencije, uvjerenje o nekažnjavanju i samu presudu, nego me muči što napisati u on line aplikaciji osuđivan/neosuđivan, mada će ovo što ste me savjetovali sigurno pomoći da znam dali treba donijeti ovaj izvod iz kaznene evidencije......ili će biti dovoljna ova potvrda o nekažnjavanju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija