Jump to content

kako provesti ovrhu - smetanje posjeda?


coruptionbuster

Preporučene objave

Prije 2 i pol godine jedna osoba srušila mi je dvorišni zid, uklonila dio ograde i dvorišna vrata.

Napravio sam sve što je bilo potrebno (tužba u roku, vještak, svjedoci itd.) i sada iščekujem pozitivno rješenje (prošlo je već oko dva mjeseca od ročišta objave kojeg zapravo nije ni bilo) gdje će toj osobi biti naloženo da vrati stvari u prvobitno stanje u kratkom roku te da plati troškove postupka.

Pod pretpostavkom da to zaista i bude tako (i nakon eventualne žalbe), te da osoba ne može ili ne želi postupiti po rješenju (to je zasigurno tako), kako da provedem ovrhu?

 

Kako to napraviti za troškove, koji su nekakvih 5000kn.

Kako to napraviti sa zidom, ogradom i vratima?

 

Recimo da ja angažiram građevinare i bravare pa da im platim, da li ja tada taj novac automatski potražujem u sklopu ovrhe rješenja, ili moram praviti novu tužbu za naknadu štete?

 

Zahvaljujem se na idejama!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čekaj odluku drugostupanjskog suda.

ako drugostupanjski sud potvrdi odluku prvostupanjskog suda i odbije žalbu to je konačna odluka . nakon pravomoćnosti odluke (kad stranke u postupku prime odluku drugostupanjskog suda) u finu podnijeti prijedlog za pljenidbu po računima ovršenika.

dug za trošak uvečan za zakonske kamate od presuđenja .

zastara po sudskoj odluci je 10 godina.

pismeno od druge strane (ako izgubi spor) tražiti postupanje po presudi tj. vračanje posjeda u prvobitno stanje (prije radova i podnošenja tužbe) u primjerenom roku.

ako tuženik ne postupi po presudi u ostavljenom primjerenom roku

angažirate obrt koji če izvesti radove i naplatiti .

nakon što platite radove tražite račun (bez računa za izvedene radove ne raditi).

od tuženika tražit povrat ulaganja uvečano za zakonske zatezne kamate.

zastara 5 godina od plaćanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija