Jump to content

otimačina zajedničkog hodnika -HITNO


smilje

Preporučene objave

25.5.2013 susjeda je zagradila dio zajedničkog hodnika i nama ostavila svega cca 80 cm slobodnoga prostora za ulaz, odmah je upozorena da to makne. Poslan joj je sms 29.5.2013 na mob koji koristi, kao i telegram da vrati hodnik u prvobitno stanje. Nikad nije imala naš ni usmeni ni pismeni pristanak ( ima pristanak ostalih stanara za 3 kvadrata) da može to napraviti. Kako je danas tj. 7.6.2013 montirala vrata, mi nemamo više pristupa u taj dio. Njeno je opravdanje da joj treba ta 3 kvadrata kao predsoblje. Međutim ne radi se o 3 kvadrata nego o malo više ( ne možemo sada točno izmjeriti ).

U drugom smo gradu i ovakva situacija ne samo da nam psihički šteti već i materijalno.

Koja je samopomoć dozvoljena ? Ima li smisla zvati policiju ? Sigurno ćemo je tužiti. Da li to možemo prijaviti građevinskoj inspekciji ? Koliko vremena prođe od podnošenja tužbe do ročišta ? Zvali smo predstavnika suvlasnika na mobitel, nije se javio , poslan mu je sms da nam se javi što naravno nije napravio ( ne želi se miješati ) . Moram napomenuti da je majka vlasnik stana, može li mi ona dati punomoć na osnovu koje ja mogu otići do odvjetnika i pokrenuti tužbu.

Da li je preporučljivo poslati dopis ( preporuka sa povratnicom ) predstavniku suvlasnika i dotičnoj gospođi u kojem se traži da vrati stanje u hodniku kakvo je prije bilo ), ima li smisla uopće pisati ikakvi dopis.

Molim pomoć jer smo zatečeni bezobrazlukom... Da ne govorim o tome koliko košta kvadrat stana u Zg, ovako gđa ima namjeru sebi priskrbiti 5-6 000 eura, a mi bi za unijeti npr kauč trebali pozvoniti njoj na vrata......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima li smisla zvati policiju ? Sigurno ćemo je tužiti. Da li to možemo prijaviti građevinskoj inspekciji ? Koliko vremena prođe od podnošenja tužbe do ročišta ? Zvali smo predstavnika suvlasnika na mobitel, nije se javio , poslan mu je sms da nam se javi što naravno nije napravio ( ne želi se miješati ) . Moram napomenuti da je majka vlasnik stana, može li mi ona dati punomoć na osnovu koje ja mogu otići do odvjetnika i pokrenuti tužbu.

Da li je preporučljivo poslati dopis ( preporuka sa povratnicom ) predstavniku suvlasnika i dotičnoj gospođi u kojem se traži da vrati stanje u hodniku kakvo je prije bilo ), ima li smisla uopće pisati ikakvi dopis.

Molim pomoć jer smo zatečeni bezobrazlukom... Da ne govorim o tome koliko košta kvadrat stana u Zg, ovako gđa ima namjeru sebi priskrbiti 5-6 000 eura, a mi bi za unijeti npr kauč trebali pozvoniti njoj na vrata......

 

Nikakve tužbe za smetanje posjeda. To je besmisleno.

Hodnik je zajednički prostor zgrade, a vi ste suvlasnik zgrade.

Trebali ste odmah pozvati policiju, još dok su to gradili.

 

Prijavite policiji obavezno pisanim putem, neka rade što hoće. Samo prijavite.

 

Obavezno dopis-prijava građevinskoj inspekciji. Urudžbirajte detaljan dopis sa svim podatcima, i da vam na vaš primjerak potvrde primitak.

 

Dopis i predstavniku suvlasnika. Susjed izvodi nelegalnu pregradnju.

Pregradnja zadire u suvlasničke odnose u gruntovnici.Za takvu pregradnju potrebna je pisana suglasnost svih suvlasnika.

Za legalizaciju takve dogradnje treba ponovo napraviti i etažni elaborat cijele građevine - tko će to platiti? Svim suvlasnicima pošaljite takav dopis. A predstavniku suvlasnika spomenite da bi mogao biti suodgovoran za nastalu štetu, i da se izlaže mogućoj tužbi (to je dvojbeno, ali neka si čovjek razmisli).

 

Nekom od suvlasnika u razgovoru spomenite da razmišljate da stan date na korištenje nekoj siromašnoj romskoj obitelji sa puno djece, ili da im ga prodate . Samo spomenite, nemojte to pisati. Neka se glas proširi i neka si suvlasnici malo razmisle koga će podržati u cijeloj toj gunguli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoje obiljezja smetanja posjeda.

Suvlasnik je i suposjednik u konkretnom slucaju,odredbe ZV daju za pravo svakom suvlasniku da stiti posjed u cjelini,pa i protupravno oduzimanje posjeda od strane drugog suposjednika.

Nadalje,cin gradnje direktno smeta gospodju u smislu ulaska i izlaska iz svoje samostalne jedinice,a sto je doticna i obrazlozila.

Jasno je da posjedovnom tuzbom nemoze rijesiti medjuvlasnicke odnose,ali valja naglasiti da su tuzbe zbog smetanja posjeda hitnog karaktera i imaju prioritet u odnosu na tuzbe kojim se reguliraju vlasnicki/suvlasnicki odnosi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija