Jump to content

Vremenska ugovorna obveza


nmt

Preporučene objave

mora li biti u ugovorima?

 

Prilikom prijave za jeftinijustruju (Gen-i), na web stranici sam našao sljedeće paragrafe:

 

Potvrđujem, da sam preko ove internetske web- stranice, odnosno putem kontaktnog pozivnog centra društva GEN-I Zagreb d.O.o. upoznat sa sljedećim:

- Uvjetima opskrbljivača, društva GEN-I Zagreb d.O.o., o za opskrbui kućanstava električnom energijom,

........

- načinom plaćanja te početku isporuke električne energije,

- pravom potrošača na raskid otkaz ugovora,

- pretpostavkama i postupkom odustajanja odotkaza Ugovora o opskrbi električnom energijom,

- troškovima uporabe sredstava daljinske komunikacije kada se taj trošak ne zaračunava po osnovnoj tarifi,

- trajanjem Ugovora o opskrbi (12 mjeseci) i mogućnošću avutomatskog produženja.

 

Dakle spominje trajanje ugovora 12 mjeseci, a isto piše i u općim uvjetima:

TRAJANJE I PRESTANAK UGOVORA

14.1.

Trajanje UGOVORA i produžavanje (obnavljanje) UGOVORA. UGOVOR se sklapa na određeno vrijeme u trajanju

od 12 (dvanaest) mjeseci. UGOVOR stupa na snagu danom potpisa obiju ugovornih stranaka, a opskrba počinje

danom kada je ODS registrirao opskrbljivača kao isporučioca električne energije za OMM koje je predmet UGOV

-

ORA. UGOVOR se automatski produžava za sljedećih 12 (dvanaest) mjeseci ako niti jedna od ugovornih stranaka

pisanim putem, najmanje 1 (jedan) mjesec prije isteka roka trajanja UGOVORA, ne obavijesti drugu stranku da

ne želi produžiti UGOVOR, pri čemu druga ugovorna stranka mora u tom roku zaprimiti tu obavijest. Produljenje

za narednih 12 (dvanaest) mjeseci nastupa neograničeni broj puta, sve dok jedna ugovorna stranka najmanje 1

(jedan) mjesec prije isteka tekućeg 12-mjesečnog razdoblja, sukladno ovoj točki OU, ne zaprimi pismenu obavi

-

jest druge ugovorne stranke da ne želi produžiti UGOVOR za naredno 12-mjesečno razdoblje.

14.2.

Jednostrani otkaz UGOVORA radi promjene opskrbljivača. Kupac ima pravo na slobodan izbor opskrbljivača

električnom energijom pa zbog toga ima pravo na jednostrani otkaz UGOVORA, pod uvjetima određenim odgova

-

rajućim propisima.

 

 

 

 

Zvao sam im službu za korisnike i rečeno mi je da nema nikakve ugovorne obveze da smo slobodni vratiti se na hep kad želimo i da je to stavljeno u ugovor pro forme jer se moralo...

 

Ne pije baš vodu, ali me zanima vaše mišljenje i savjet prije potpisa ugovora s njima, napravio sam samo prijavu na stranici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija