Jump to content

Pravnici i EU?


slavery

Preporučene objave

Europa je društvo u kojem svatko sam sebi plaća piće.

 

Vlada jednostavno pravilo ponude i potražnje.

 

Koga europa treba?

 

Ono što im fali, IT stručnjaci, zdravstveno osoblje, tesare, armirače, varioce i tako dalje, ono što oni neće da rade.

 

Taj profil će postati deficitaran u nas i morati ćemo im povećati plaću.

 

Kome će biti jednako ili lošije?

 

Penzioner ne može otići u Njemačku da prima penziju, policajac ne može otići u Njemačku da tamo bude policajac jer nema pojma o njihovom poslu, a pravnik ne može otići u Njemačku tamo biti ni npr. odvjetnik ili sudac jer nema pojma o njihovom zakonodavstvu.

 

Od EU očekujemo puno, evo od 01.07. više neće padati kiša nego €.

 

01.07. će u mom gradu biti običan dan 26 st.C, puhati će blagi sveverozapadnjak, a i dalje ćemo se otimati za našu kunu, gledati što je na akciji i strepiti od računa struje i kartica.

 

Očekujemo previše, a razočarenje je neminovno.

 

Jedino što me tješi to što mi hrvati (mislim u političkom smislu, ne nacionalnom) nikada nismo znali vladati sami sobom, uvijek smo bili lupeži i gledali ko će šta maznuti a da manje radi, kult rada je potpuno iščezao. Kad nam šugava europa bude na glavi, kad izgubimo suverenitet i ne budemo sami odlučivali o svojemu, mislim da ćemo biti pametniji i bolje raditi i živjeti.

 

A čega se bojim je raspad europe gdje je sasvim realno da će se bogate članice odvojiti, a mi ostati u "jugosferi" nekoj novoj državi članica s balkana koje su pristupili u EU pred njezin raspad.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija