Jump to content

porezna olakšica


inazg

Preporučene objave

dobar dan,

razvedena sam godinu dana i dvoje djece je prijavljeno kod mene na poreznoj kartici. Sin je po završetku srednje škole otišao živjeti kod oca i trenutno ima neki sezonski posao. Moram li ga ja odjaviti sa svoje porezne kartice pošto ne živi sa mnom i ostvaruje samostalni prihod i koje su posljedice ako to ne napravim? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako sin u 2013. godini ostvari preko 5 x 2.200,00 (11.000) kuna bruto primitaka od sezonskog rada ne može biti nikome uzdržavani član obitelji. Povezano s time, ako je vaš poslodavac tijekom 2013. godine koristio podatak o uvećanju vašeg osobnog odbitka za sina kao uzdržavanog člana obitelji morat ćete podnijeti godišnju prijavu poreza na dohodak izostavljajući njegov koeficijent. On sam može imati interesa da podnese godišnju poreznu prijavu koristeći svoj godišnji osobni odbitak od 12 x 2.200 (26.400) kuna.

 

bez obzira na 2013., možete ga i nadalje imati navedenog na PK kartici tijekom 2014. godini bez obzira gdje živi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija