Jump to content

Prometni prekršaj


online

Preporučene objave

Policijski službenik me je snimio kamerom gdje vozim brže od dozvoljene brzine u ulasku u naselje.

 

Početak snimanja je na samoj tabli za ulazak u naseljeno mjesto i na snimci se jasno vidi da kontinuirano usporavam do potrebne brzine (usporavanje je cca 150 m).

 

Policijski službenik mi je unatoč mojoj napomeni upisao da sam vozio nedozvoljenom (maksimalno izmjerenom) brzinom, koja je u stvarnosti bila zabilježena na neposrednom prolasku table s oznakom naselja.

 

Imam li elemente za žalbu, budući da postoji snimka?

 

Neslužbeno sam saznao da pravinikom, snimanje brzine ne provode unutar 150 m od početka znaka za ograničenje.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravilnik kaže (čl.19 st.2)

"Prekršaji vezani uz brzinu kretanja vozila neće se utvrđivati u zoni od 100 metara od postavljenog prometnog znaka za obilježavanja naseljenih mjesta ili od prometnog znaka izričitih naredbi »ograničenja brzine«."

Ne vrijedi za blizinu škola i ustanova gdje se okuplja veći broj djece.

 

Prekoračenje može bit izmjereno tek 100 metara nakon znaka a prije toga ne vrijedi.Snimku ste vidjeli pa znate da li se po tom pitanju možete žalit, a uvijek postoji i žalba za smanjenje kazne.

http://www.propisi.hr/print.php?id=8706

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija