Jump to content

pravo na otkazni rok i otpremninu


solev

Preporučene objave

Molim za pomoć pod hitno

Posladavac je dogovorio predaju poslovnog prostora (gradu Rijeci)koji je bio u najmu(trgovina)sa 1.08.Nas dvije djelatnice još nije obavjestio o svojim namjerama a kako se bliži rok za iseljenje molim Vas da me uputite koja su moja prava.Kako radim kod istog poslodavca od 1996 -2013 (18 godina)

da li otkazni rok teče sa 01.08. u trajanju od 3 mj (poslodavac kaže 1 mj), i neiskorišteni godišnji odmor.Sa kojim datumom mi mora pisati raskid ugovora???

Plaću za 6 mj. još nism dobila kao ni platnu listu

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kakav raskid ugovora?

 

Trebate dobiti Odluku o poslovno uvjetovanom otkazu ugovora o radu u kojoj poslodavac treba regulirati pitanje otkaznog roka, otpremnine, godišnjeg i svega ostalog.

 

Ne pristajte na sporazumni raskid ugovora niti išta slično i ne dajte se izmanipulirati svakojakim tričarijama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru,krivo sam se izrazila...znam da moram dobiti odluku o poslovno uvjetovanom otkazu..Po odluci o korištenju g.o od 01.08 do 17.08 pretpostavljam da mi odluku o pos.uvj.otkazu nemože uručiti prije 17.08. Kako dani korištenja g.o. ne ulaze u otkazni rok pretpostavljam da mo otkazni rok treba započeti sa 18.08 (3 mj).

Pošto nemam kamo odraditi taj otkazni rok da li mi poslodavac mora isplati te tri plaće kao da sam radila

Hvala na odgovoru

L.p

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija