Jump to content

Pravo na socijanu pomoć trebam odgovor


sale12

Preporučene objave

Poštovanje

Jedno pitanje o pravilniku o primanju socijalne pomoć.

Znam neke ljude u dvorištu gdje stanujem da primaju socijalnu pomoć, a imaju udrugu i to tri udruge za koje primaju od države poticaj, radi se o tome da primaju socijalnu pomoć a da nisu obavijestili centar za socijalnu skrb osijek, radi se o tome da su otvorili udrugu i zaposlili troje osobe, na osnovnu tih troje osobe oni za njih primaju od države poticaj, oni su prijavljeni kao zaposlenici što im država daje svaki mjesec novac. Pa me zanima kako mogu primati socijalnu pomoć a zaposlili tri osobe i dobiju od države za tri osobe novac kao zaposlenje dali je to u redu i kome se obratiti, smatram da je to varanje države a imaju udruge i primaju socijalnu pomoči moli vas za vaš savjet što napraviti i što mislite o tome?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz vašeg posta jasno proizlazi kako se radi o udruzi koja ima pravnu osobnost (inače ne bi zaprimala dotacije iz državnog proračuna). Samim time, novac koji se "spušta" od države nije novac "tih ljudi", već novac udruge kao pravne osobe - zasebnog pravnog subjekta. Pravno gledajući, tu je sve u redu, i nema apsolutno nikakav utjecaj na njihovo pravo na socijalnu pomoć.

 

E sad, koja je točno uloga tih ljudi u toj udruzi, i na koji način se troši taj novac (da li doista samo za potrebe udruge i ovih zaposlenih osoba, ili se dio izvlači), a u kontekstu njihove socijalne pomoći, pitanje je više morala (u nekim drastičnim slučajevima moguće i kaznene domene). Ako vas to tolko smeta, prijavite CSS-u, pa neka oni provjere.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

A kako CSS provjeri npr. moju tvrdnju da obitelj od tri clana, mama, tata i malodobno dijete primaju socijalnu pomoc+djecji doplatak i sve Zakonom propisane pomoci, a mama zaraduje "u fusu" na standu cca 400kn dnevno? napomenula bi da ovo nije izdvojeni slucaj, zaista se radi o puno takvih ljudi koji mjesecno zarade vise od prosjecnog primanja, a s druge strane lova iz drzavnog proracuna curi na takve stvari. dakle, od kuda krenuti? u svom aranzmanu provjeriti gdje je osoba koja prima te pomoci zaposlena "na crno", pa to evidentirati u nekoj prijavi, ili to odradi CSS na neki nacin sam?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijaviti CSS-u, pa neka oni to odrade. Naravno, bilo bi dobro ukazati im gdje točno "fušaju", da se njima olakša procedura. Ionako je ministrica nedavno iznijela podatke o lažnim "socijalnim slučajevima" i kolko oni koštaju ovu državu, tako da mislim da neće biti problema sa angažmanom CSS-a po tom pitanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija