Jump to content

Predstavnik stanara


Pioneer1989

Preporučene objave

Poštovani,

 

Interesira me par pitanja:

 

 

prije 2-3 mjeseca prikupili smo potpise 51% suvlasnika stanova vezano za prikupljanje ponude i eventualne nabave video nadzora u sistemu jednog stubišnog prostora stambene zgrade. Naime interesira me koliko dugo vrijede ti potpisi?

 

 

-trenutno smo u prikupljanju potpisa vezano za promjenom upravitelja zgrade pa me također interesira koliko dugo vrijede ti potpisi?

 

 

- što se tiče naknade za predstavnika suvlasnika , naknadu nisam dobio od veljače ove godine, te se kao slučaj vodimo da investitor kao takav nije platio pričuvu za stanove, spremišta te parkirna mjesta. Zanima me dali investitor po zakonu mora platiti pričuvu za neprodane stanove, te na koji način mogu zatražiti svoju mjesečnu naknadu vođenja predstavnika suvlasnika jednog stubišnog prostora u stambenoj zgradi , pošto nam je trenutno stanje pričuve : -14,000,00 kn (uselili smo u veljači 2013.god)

 

 

Molim Vas detaljan odgvor, te ako niste nadležni za ovo molim vas da me uputite na pravo mjesto

 

 

Unaprijed Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

Interesira me par pitanja:

 

 

prije 2-3 mjeseca prikupili smo potpise 51% suvlasnika stanova vezano za prikupljanje ponude i eventualne nabave video nadzora u sistemu jednog stubišnog prostora stambene zgrade. Naime interesira me koliko dugo vrijede ti potpisi?

 

 

-trenutno smo u prikupljanju potpisa vezano za promjenom upravitelja zgrade pa me također interesira koliko dugo vrijede ti potpisi?

 

 

- što se tiče naknade za predstavnika suvlasnika , naknadu nisam dobio od veljače ove godine, te se kao slučaj vodimo da investitor kao takav nije platio pričuvu za stanove, spremišta te parkirna mjesta. Zanima me dali investitor po zakonu mora platiti pričuvu za neprodane stanove, te na koji način mogu zatražiti svoju mjesečnu naknadu vođenja predstavnika suvlasnika jednog stubišnog prostora u stambenoj zgradi , pošto nam je trenutno stanje pričuve : -14,000,00 kn (uselili smo u veljači 2013.god)

 

 

Molim Vas detaljan odgvor, te ako niste nadležni za ovo molim vas da me uputite na pravo mjesto

 

 

Unaprijed Hvala!

 

unaprijed Hvala na odgovoru!!!

 

Ažurirano

 

Unaprijed Hvala!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije propisan rok za valjanost suglasnosti osim ako to nije navedeno u međuvlasničkom ugovoru ili ugovoru o upravljanju, ali u praksi suglasnost će utrnuti ako se promijene (a obično se promijene) uvjeti koji su vrijedili i bili predstavljeni suvlasnicima kad je suglasnost dana. Npr. ako se suglasnost odnosila na jedan iznos, a konačna cijena bude drugačija, suglasnost neće vrijediti bez dopunske suglasnosti.

 

Pričuvu plaćaju vlasnici posebnih fizičkih dijelova (stanova, garaža, poslovnih prostora...) i pri tome je nevažno kako su postali vlasnici, kupoprodajom, investiranjem ili drugačije. Očigledno je da je investitor vlasnik neprodanih stanova, jer da nije onda ih ne bi mogao niti valjano prodati. Ovo proizlazi iz odredbi Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija