Jump to content

Otvaranje pausalnog obrta za uredjenje noktiju uz poticaj od hzz-a


jojo1705

Preporučene objave

Postovanje!

Zanima me sto sve tocno treba za otvaranje navedenog obrta?

da li moram imati posebnu prostoriju za obavljanje djelatnosti? koji su uvjeti za ostvarivnje poticaja od strane hzz-a i koje obaveze?

da li je potrebna fiskalna blagajna za takv obrt? Koja su mi pocetna ulaganja i sto sve treba prije samog otvaranja? da li je moguce odustati od obrta nakon godinu dana ukoliko se utvrdi da nema zarade?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ja sam ti uzela te poticaje i otvorila obrt za promidžbu. I sad, pojma nemam o uređenju noktiju ali mogu odgovorit vezano za ovo općenito.

 

Što se poticaja tiče jednostavno je: ako uzmeš 18.800,00kn poticaja koje će ti isplatiti u 4 rate kroz godinu, moraš imati DUPLO primitaka od poslovanja inače lovu moraš vratit. Elem, ak ne misliš da ćeš imat posla u prvoj godini za minimalno 40.000,00kn, nemoj uzimati lovu.

 

Paušalist možeš bit ako su ti primici do 149.500kn godišnje.

Po prirodi posla bi rekla da moraš imat i prostor.

otvaranje obrta ti je ful jednostavno, ali ti ga zakomplicira hzz jer ti tu onda treba više papira (to ti sve oni kažu, al oduži proces za cca dva mjeseca) a zatvaranje obrta ti košta 70 kn. Svejedno, za svo razdoblje koje ti je bio otvoren obrt si dužna platiti poreze i doprinose, i ako nemaš duple primitke, bit ćeš dužna i vratiti poticaje (tj. nećeš dobiti slijedeću ratu jer moraš uplate prilagat kao dokaze svako tromjesečje).

 

Meni nije žao, zasad je sve ispalo super i drago mi je što sam uletila u to.

 

 

Postovanje!

Zanima me sto sve tocno treba za otvaranje navedenog obrta?

da li moram imati posebnu prostoriju za obavljanje djelatnosti? koji su uvjeti za ostvarivnje poticaja od strane hzz-a i koje obaveze?

da li je potrebna fiskalna blagajna za takv obrt? Koja su mi pocetna ulaganja i sto sve treba prije samog otvaranja? da li je moguce odustati od obrta nakon godinu dana ukoliko se utvrdi da nema zarade?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Lova koju dobijaš kao poticaj je lova za uplatu mirovinskog, zdravstvenog i ZNR.

Svaka tri mjeseca moraš HZZu kao dokaz da si redovno uplatila navedene doprinose poslati ili odnijeti npr. izvatke iz banke/kopije uplata navedenog kako bi dobila poticaje za slijedeće tromjesečje (po tromjesečju dobijaš 4.720,00 kn).

 

Nema dokaza - nema poticaja, automatski ti se raskida ugovor i moraš vratit paru.

S tim da postoji jedna super stvar: ti tromjesečno dobijaš 4.720,00 kn, a troškovi doprinosa paušalnog obrta za 3 mjeseca su ti 3.162,51 kn. To znači da ti od poticaja države ostane još i za porez (oko 150kn mjesečno) i komorski doprinos (80) i za počastit frendove večerom. ;)

 

 

 

 

Bas sam tu temu htjela otvoriti.

 

Ne razumijem sljedece: "-moraš uplate prilagat kao dokaze svako tromjesečje)." Kakve uplate?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa to je ok,stvarno ti pomogne dok se ne uhodas.

Hvala na odgovoru

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lova koju dobijaš kao poticaj je lova za uplatu mirovinskog, zdravstvenog i ZNR.

Svaka tri mjeseca moraš HZZu kao dokaz da si redovno uplatila navedene doprinose poslati ili odnijeti npr. izvatke iz banke/kopije uplata navedenog kako bi dobila poticaje za slijedeće tromjesečje (po tromjesečju dobijaš 4.720,00 kn).

 

Nema dokaza - nema poticaja, automatski ti se raskida ugovor i moraš vratit paru.

S tim da postoji jedna super stvar: ti tromjesečno dobijaš 4.720,00 kn, a troškovi doprinosa paušalnog obrta za 3 mjeseca su ti 3.162,51 kn. To znači da ti od poticaja države ostane još i za porez (oko 150kn mjesečno) i komorski doprinos (80) i za počastit frendove večerom. ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija