Jump to content

opomena!


quick

Preporučene objave

Policajac mi je izvršio pismeno upozorenje na propisanu novčanu kaznu od 500 kn, može li netko objasniti značenje iste, uvidom u bazu podataka kroz policijsku provjeru upitao me je jesam li imao nekakvu težu prometnu nesreću, zbog krim. obrade na što sam ostao zatečen jer niti sam imao tešku prometnu nesreću, niti sam kazneno ili prekršajno kažnjavan, što govori i postupak upozorenja gore naveden. Zanima me može li doći do pogreške u sustavu ili nešto drugo??? Lijep pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne razumijem čemu čuđenje s vaše strane? Zapravo ste jako dobro prošli. Naime, policajac je postupio sukladno odredbi čl. 294. st. 5. ZOSPC-a, koja kaže kako "PP koja prilikom obavljanja poslova nadzora utvrdi da je počinjen prekršaj za koji je propisana samo novčana kazna u visini do 1.000,00 kuna, a prekršajem nije izazvano ugrožavanje ili ometanje drugih sudionika u prometu, odnosno ako je prekršaj osobito lake naravi, a počinitelj prije nije činio slične prekršaje, tada PP može umjesto novčane kazne izreći mjeru pisanog ili usmenog upozorenja". Naglasak je na može, znači ne mora. Dobra volja policajca.

 

Dobili ste pismeno upozorenje koje je evidentirano, a naravno da je policajac morao provjeriti vaš "dosje" prije negoli vam je izreknuo to upozorenje, neće vam se vjerovati na riječ, to vam je valjda jasno. Priča završena, nema daljnjih postupaka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne razumijem čemu čuđenje s vaše strane? Zapravo ste jako dobro prošli. Naime, policajac je postupio sukladno odredbi čl. 294. st. 5. ZOSPC-a, koja kaže kako "PP koja prilikom obavljanja poslova nadzora utvrdi da je počinjen prekršaj za koji je propisana samo novčana kazna u visini do 1.000,00 kuna, a prekršajem nije izazvano ugrožavanje ili ometanje drugih sudionika u prometu, odnosno ako je prekršaj osobito lake naravi, a počinitelj prije nije činio slične prekršaje, tada PP može umjesto novčane kazne izreći mjeru pisanog ili usmenog upozorenja". Naglasak je na može, znači ne mora. Dobra volja policajca.

 

Dobili ste pismeno upozorenje koje je evidentirano, a naravno da je policajac morao provjeriti vaš "dosje" prije negoli vam je izreknuo to upozorenje, neće vam se vjerovati na riječ, to vam je valjda jasno. Priča završena, nema daljnjih postupaka.

 

Ne čudim se postupku policajca, dapače korektno je odradio svoj posao,ako ste dobro pročitali post,gdje sam naveo da je kroz provjeru podataka uočio krim. obradu ostao sam zatečen jer kako sam naveo nisam kažnjavan a kamoli krim obrađivan. Jasnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne može uočit krim obradu nego samo podnošenje kaznene prijave (koja je mogla bit i odbačena od strane DO ali evidencija ostaje).Krim nema veze sa opomenama vezanih uz promet jer se gledaju već dobivena upozorenja,novčane kane,prek.nalozi i optužni prijedlozi.Postoji mogućmost (najvjerovatnija, da je onaj iznutra rekao "ne vodi se u krimu,nema prekršaja i upozorenja")

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne može uočit krim obradu nego samo podnošenje kaznene prijave (koja je mogla bit i odbačena od strane DO ali evidencija ostaje).Krim nema veze sa opomenama vezanih uz promet jer se gledaju već dobivena upozorenja,novčane kane,prek.nalozi i optužni prijedlozi.Postoji mogućmost (najvjerovatnija, da je onaj iznutra rekao "ne vodi se u krimu,nema prekršaja i upozorenja")

 

Hvala na odgovoru, lijep pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija