Jump to content

podjela bračne imovine nakon razvoda braka


Toni7

Preporučene objave

Pozdrav! :)

Nakon razvoda braka bračna imovina nije podijeljena.Od razvoda je prošlo 8 mjeseci.Bivši suprug smatra da nemam pravo na ništa.Na kuću nemam jer je to njegovo nasljedstvo od oca.Imam li pravo na pokretnine:stvari u kući,auto.Sad živi s drugom i ona koristi sve moje stvari,a ja sam izašla bez ičega.Ima li ta druga pravo tu živiti i koristit moje stvari,a bračna imovina nije podijeljena?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bivši suprug smatra da nemam pravo na ništa.

 

Pogrešno smatra.

 

Na kuću nemam jer je to njegovo nasljedstvo od oca.Imam li pravo na pokretnine:stvari u kući,auto.

 

Imate pravo na polovicu sve imovine stečene radom za vrijeme trajanja braka (tzv. bračne stečevine), a da ne predstavlja tzv. vlastitu imovinu pojedinog bračnog druga (osim naravno, ako niste drugačije ugovorili, a pretpostavljam da niste). Dakle, i polovicu stečenih pokretnina, ali i polovicu vrijednosti za koju je uvećana vrijednost kuće vašeg supruga, a koje uvećanje je nastalo za vrijeme trajanja braka, što će se naravno trebati utvrditi vještačenjem.

 

Sad živi s drugom i ona koristi sve moje stvari,a ja sam izašla bez ičega.Ima li ta druga pravo tu živiti i koristit moje stvari,a bračna imovina nije podijeljena?

 

Trenutno ima, jer kuća ionako nije vaša, a pokretnine zasada još nisu podijeljene među vama i bivšim suprugom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija