Jump to content

Vraćanje kredita u visini nasljedstva


Marko Matic

Preporučene objave

Poštovani,

u 5 mjesecu mi je umrla majka i iza nje je ostao neotplačeni dio kredita u iznosu od 8000 eura koji zagrebačka banka uredno skida trajnim nalogom s njenog računa (s tim računom mi ne možemo ništa, čak niti zatvoriti ga dok se ne isplati kredit). Na ostavinskoj raspravi pravnica nam je rekla da onaj tko prihvati nasljedstvo nije dužan platiti cijeli iznos kredita nego samo onoliko koliko je nasljedio (otac je prihvatio nasljedstvo). U nasljedstvu su samo dvije oranice koje vrijede otprilike 4000 eura što je duplo manje od kredita. Mene sad zanima što nam je činiti, jer naravno zagrebačka banka ne priznaje taj zakon i traži cijeli iznos. Kako oni mogu ne priznati zakon!? Koja je daljna procedura, vještak za zemlju, odvjetnik? Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kredit je bez jamaca i hipoteke. Još jedna stvar me zanima, da li se može nekako zaustaviti trajni nalog koji uredno skida rate i baca mamin račun u minus. Mi s tog računa ne možemo dizati novce niti uplaćivati, ali oni mogu trajnim nalogom stavljat ga u minus. Otac je želio zatvoriti taj račun, ali u banci vele da se to može tek kad se vrati kredit

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija