Jump to content

Prevara


nojustice

Preporučene objave

Pokusat cu sto krace i slikovitije objasniti moj problem ;

 

znaci kupovao sam nesto preko njuskala, covjek mi kaze uplati mi novce na racun i onda ti saljem paket, uplatio sam novce na racun, on je rekao da je paket poslao, međutim tog paketa i deset dana kasnije nama i očito je da neće ni stici i da sam prevaren, on se na telefon i na pourke ne javlja. E sad, problem je u tome sto ja ne znam njegovo ime, odakle je, novac koji sam uplatio na racun ocito nije na njegovo ime nego na trecu osobu jer se radi o zenskom imenu, a s njim sam i razgovarao i radi se o muskoj osobi, a i cifra koju sam uplatio je svega 650 kn. Osjecam se i ja kriv sto sam nasjeo, citao sam po forumima vidim da ljudi koji na slican nacin naivno izgube i po par tisuca kuna u principu nista ne mogu, a sta cu ja sa svojih 650 onda... Dali su mi ruke vezane, ili mogu nesto napraviti?

Jer radi se o cifri od 650 kn a opet na osnovu cega da ja njega tuzim kada smo se sve dogovorili preko mobitela, on mi je lagao ali nije se ni na koji nacen obvezao da ce poslati paket. Osjecam se kriv sto sam nasjeo a jos mi je gore sto nista ne mogu, nikakva tuzba za 650 kn nema smisla niti je mislim izvediva i on se tu ogradio. Misljenja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Progutajte "knedlu" i zaboravite na to. Naime, čak i da znate identitet počinitelja, zbog cifre od 650,00 kuna, riječ je o kaznenom djelu tzv. privilegirane prijevare iz čl. 236. st. 3. KZ-a, za koje kazneno djelo se progoni po privatnoj tužbi. Dakle, vi ste ovlašteni tužitelj, ne državno odvjetništvo. I da prijavite ovo policiji, naišli bi na odbijenicu zbog prethodno navedenog, naime, oni neće biti vaš servis kao što su servis državnog odvjetništva. Na greškama se uči, a sretan je čovjek koji svoje greške može platiti isključivo novcem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Progutajte "knedlu" i zaboravite na to. Naime, čak i da znate identitet počinitelja, zbog cifre od 650,00 kuna, riječ je o kaznenom djelu tzv. privilegirane prijevare iz čl. 236. st. 3. KZ-a, za koje kazneno djelo se progoni po privatnoj tužbi. Dakle, vi ste ovlašteni tužitelj, ne državno odvjetništvo. I da prijavite ovo policiji, naišli bi na odbijenicu zbog prethodno navedenog, naime, oni neće biti vaš servis kao što su servis državnog odvjetništva. Na greškama se uči, a sretan je čovjek koji svoje greške može platiti isključivo novcem.

 

Hvala van na odgovoru. Da, nekako krivim prije svega sebe pa nitko me nije silio da uplatim novce, nego ja budala. A privatna tuzba, teoretski, pa to bi me kostalo puuuuno vise nego novac koji sa izubio, ne?

 

A dali mogu nesto s imenom osobe na ciji sam racun novac uplatio, on mi je rekao da na taj racun uplatim novac i tu se on ogradio, pa on moze reci nikakav novac on nije dobio niti mu je uplacen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa ako dobijete, onda neće koštati (financijski). Ali imajući u vidu da ni ne znate identitet prevaranta, onda će vas svakako koštati vremena i živaca, a upitan je ishod. Vaša odluka.

 

Opet hvala na brzom odogovoru.

S obzirom da ja ne znam njegovo ime, teoretski kada bih isao u tuzbu mogao bi samo ici za imenom osobe na ciji sam racun uplatio novac, mogu li to?

Ne znam, nebih to tek tako pustio ali jednostavno ne vidim nacin na koji bih eventualno i mogao dobiti tu privatnu tuzbu, nije problem vrijeme i zivci ako ce to uroditi plodom, ali radi se o relativno maloj svoti novca ( u pravnim krugovima ) a i nemam nikakvih dokaza, to sto je on meni poslao poruku da je paket poslao nije bas od neke koristi. Ne mogu ga tuziti za laganje, pa tko danas ne laze. Ne znam. Covjek ubije zenu, odreze joj glavu i zakopa i dobije deset godina kod nas tako da mislim da ovo nema smisla a trajalo bi dugo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Evo naletio sam na ovu temu jer sam i sam ispao naivan i sa istom svotom od 650kn.

Našao sam oglas na njuškalu, stupio u kontakt preko maila i preko mobitela.

Dogovorili smo sve, ja sam novce uplatio i nakon toga više nema kontakta nikakvog.

Probao sam zvat ali nema odgovora a na mail ne odgovara također.

Probao sam otvorit drugi mail pa se javit sa njega i na njega sam dobio odgovor.

Zanimljivo je što sa tog novog maila na upit da li je moguće naručit određenu robu sam dobio odg da trenutno nemaju u asortimanu što mi je čudno jer ako radi o prjevari zašto bi nekome napisao da se može naručit a drugi mail odbije...?

Kako god bilo imam mailove i dalje, čovjek i dalje ima aktivan oglas na njuškalu.

Uplatio sam na muško ime XXXXX XXXXXXXXX, XXXXXX, XXXXXXXXXXXX.

Upišite u običnu google tražilicu ime pa će te vidjet podatke koje vam izbaci o toj osobi, jako zanimljivo da se nalazi na izbornoj listi u gradu Zagrebu...

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija