Jump to content

Otpremnine


leacroatia

Preporučene objave

Pitanje glasi: postoji li ikoji način da poduzeće u kojem radim mi Ne isplati otpremninu nakon 20 godina što sam zaposlena kod njih.

Poduzeće propada, jednostavno šta god se napravi posluju s gubitkom i tonu sve dublje. Sve plače su mi isplačene, doprinosi plačeni, godišnji ću iskoristiti, međutim za otpremnine neće biti. I sada mene zanima da li postoji išta u zakonu što moj poslodavac bude mogao napraviti da mi uskrati isplatu otpremnina, ne samo meni nego i ostalim zaposlenima. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jeste, to je poslovno uvjetovani otkaz (ili narodski: tehnološki višak).

 

Naravno - kad dobijete to na pismeno treba pisati: Odluka o poslovno uvjetovanom otkazu ugovora o radu.

 

U toj Odluci pored ostalog treba biti navedena visina otpremnine i rok kada će biti isplaćena.

 

Pazite da Vam ne pokušaju podvaliti neki drugi otkaz ili da potpišete Sporazumni raskid ugovora o radu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, meni opet nešto nije jasno. Zanima me što znači dobra volja poslodavca? Koji su još načini da mi se ne isplati otpremnina, tj. šta poslodavac može učiniti da mi ne isplati otpremninu. Jel može reći da nema mogučnosti da ju isplati iako sam tehnološki višak, znam da može zatvoriti firmu, otvoriti novu i dat mi novi ugovor, tada mi može isplatiti neku simboličnu. Koje su preciznije mogučnosti poslodavca da zaobiče isplate otpremnina.

Hvala na brzom odgovoru...

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Eto nastavka o mojoj otpremnini,.... Poslodavac je odlučio zadržati me, ali mi je dao premještaj na novo radno mjesto, koje je naravno udaljeno nekih 18 km od moje kuće. Putne troškove nije mi dužan isplatiti jel kao kolektivni ugovor, kojeg on i tako nije potpisnik ne važi, pa putnića nema. I šta sad, plaća mi neće biti ni za gorivo, a kamoli za život. Na bilo koje moje pitanje odgovor je ako ti posao ne odgovara daj otkaz, a da ne govorim kako je moj rad pod povećalom u svako trenutku. I šta sad??????????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija