Jump to content

Otkaz ugovora o najmu stana na određeno vrijeme - Pitanje


cyberundertaker

Preporučene objave

Pozdrav,

Imam par pitanja, ali da prije objasnim situaciju:

 

Podstanar sam u stanu. Ugovor je poceo od 10.10.2012 i traje do 10.10.2013. Polog za stan je placen na datum useljenja (10.10.12), i odmah je placeno unaprijed za 1 mjesec. Pretpostavljam da nisam prijavljen jer moj primjerak ugovora nije ovjeren u javnog bilježnika, nego samo potpisan od strane najmodavca i najmoprimca.

Stan je placen do 10.09.2013, a u ugovoru pise da je unajmljen do 10.10.2013. Situacija je sad da se ja selim u drugi stan pa me zanima sljedeće:

 

1. S obzirom da ugovor nije ovjeren u biljeznika i da nisam prijavljen, je li isti ugovor važeći?

 

2. Ukoliko se iselim iz stana do 10.09 (do tada je placena najamnina) trebam li platiti jos zadnji mjesec do 10.10?

 

3. Ukoliko ne zelim platiti taj zadnji mjesec, što najmodavac može napraviti

 

4. Hocu li dobiti polog nazad?

 

Hvala puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. S obzirom da ugovor nije ovjeren u biljeznika i da nisam prijavljen, je li isti ugovor važeći?

 

Da.

 

2. Ukoliko se iselim iz stana do 10.09 (do tada je placena najamnina) trebam li platiti jos zadnji mjesec do 10.10?

 

Sve je stvar sklopljenog ugovora i dogovora. Što ste ugovorili za mogućnost otkaza ugovora prije isteka ugovorenog roka najma (jeste li uopće ugovorili tu mogućnost, i ako da - koliki je otkazni rok)?

 

3. Ukoliko ne zelim platiti taj zadnji mjesec, što najmodavac može napraviti?

 

Ako se ne dogovorite - tužiti vas.

 

4. Hocu li dobiti polog nazad?

 

Polog u principu služi za zadnju ratu najma. Osim ako ste drugačije dogovorili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija