Jump to content

Svakodnevno maltretiranje u stanu


mijica89

Preporučene objave

Prica bez kraja, otac cijeli zivot kontrolira zivot majci, ne druzi se sa nikim nigdje ne ide bez njega cak je vozi i odvozi sa posla. Na jednom radnom mjestu je cak sredia da dobije otkaz. Sve u kuci izludjuje sa nekim bolesnim idejama uvijek vidi cega nema, dize nered cim nesto nije po njegovom.Dobia je vec kaznenu prijavu i osudjen je uvjetno na 2 god da ne radi prekrsaje.. i dalje radi po svom i uzda se u to sto je pola stana njegovo da mu nitko nista ne moze, svakodnevno izmislja provocira, prijeti .. nikako mu ne mozemo stat na kraj. Pokusali smo sa lijecnikom da ga uputi psihijatru ..al zakon ga i tu stiti jer on to mora svojevoljno napravit. Ima li kraja ovome ?

 

Molim za savjet:bang:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam koliko će vam se svidjeti moj savjet (samo da unaprijed naglasim kako mi nije namjera vrijeđati vas) - ali u ovakvim situacijama, kada imate posla sa "diktatorom" i control freakom, najviše i najbolje si možete pomoći sami. Jer institucionalno rješavanje problema - vidite i sami koliko vam je uspješno pomoglo.

 

Znači - ili odseliti se (ako nemate kamo drugdje, onda u podstanarstvo), a majka neka pokrene brakorazvodnu parnicu te postupak diobe bračne stečevine, ili trpiti i dalje ovaj teror, sve dok se ne desi generalno s.anje (zbog čega ćete vrlo moguće završiti i u medijima), bilo s njegove strane bilo sa strane nekoga od žrtava - jer svaki čovjek ima "točku pucanja", nitko nije imun na to.

 

Jasno, selidba dolazi u obzir ukoliko imate mogućnosti, prije svega materijalne. Jer ako imate bilo kakve mogućnosti, pa i najmanje, i to je bolja varijanta od ove u kojoj se sad nalazite. S druge strane, ukoliko nemate baš nikakvih mogućnosti za odseliti se, onda vam i dalje ne preostaje ništa drugo doli pokušati doći do rješenja kroz razne prijave, bilo prekršajne bilo kaznene, ali pitanje je da li će vam to donijeti rezultata, i ono što je najbitnije, koliko ćete vremena morati još potratiti na ovakav život koji zapravo i nije život.

 

Mogu si misliti kako vam je, i nikad nije lako okrenuti leđa nekom od roditelja ili obitelji, ali u ovoj priči, po onome što ste napisali, otac je vama već davno okrenuo svoja leđa. Odluka je samo vaša.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne vrijedjate me, znam ja to sve sama . Na zalost mogucnosti nemamo, ja sam taman zavrsila faks a brat poceo, firma u stecaju gdje radi ucjeti nikakvi za otici sve ja to znam. Bojin se da nema se sta poduzet dok god je ovakvo stanje. A sto se tice okrecanja ledja i to je rjeseno ja sam mu navukla kaznenu prijavu i to je uvjetno na dvi god osudjen. Zanima me sta se jos moze poduzet na koji nacin dokazat da njega treba lijecit postoji li to se dokazat ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislio sam možda da su mu uz uvjetnu određene neke posebne obveze, npr. da naknadi štetu u određenom roku ili nešto slično.

 

S obzirom na sve napisano, onda vam nažalost nema druge nego pokušati i nadalje institucionalnim putem riješiti problem. Iako, to će biti vrlo teško i dugotrajno. Možda da se obratite rodbini za pomoć ili prijateljima (za privremeni smještaj ili nešto slično).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uvodno rečeno dobro poznajem, narazgovarao sam se sa stručnim i nestručnim osobama sa sličnim problemima, čitao stručne članke i sl., s time da nisam u istom kućanstvu pa mi je ipak nešto lakše. Usput, i meni je od osobe sličnog ponašanja prije koji mjesec izrečena prijetnja smrću (u nazočnosti zajedničkog djeteta), doduše, više bih rekao da je bila u funkciji dugoročnog zastrašivanja, nanošenja nelagode, iskrivljavanja činjenica i psihološkog zlostavljanja vezano uz dijete nego što je ta prijetnja bila (za sada je tako) realistična u smislu izvedbe.

 

Očito je da se radi o psihičkom poremećaju. Predlažem da se obratite psihijatru i tamo ispričate što Vas sve muči, a on/ona će vjerojatno navesti svoju pretpostavku o čemu se radi. Naglašavam, treba ići psihijatru, a ne psihologu jer su psihijatri obrazovani za detekciju i eventualno liječenje poremećaja, dok se psiholozi bave problemima načelno zdravih ljudi pa će Vam savjetovati da povedete razumne razgovore i sl. Gore opisana osoba NEĆE htjeti povesti ikakav razgovor jer je uvjerena da je s njom "sve u redu", dapače, vrlo vjerojatno će lopticu prebaciti na Vas.

 

Mislim da bi trebala postojati neka mogućnost psihijatrijskog vještačenja dotične osobe koje morate platiti sami, ali je za to, pretpostavljam, potreban neki povod, neki sudski postupak i sl.

 

G-man, razumijem da se vladate praktičnim i pragmatičnim načelima, ali ja bih ipak volio vidjeti da ljudi ne moraju bježati od poremećene osobe već bih volio vidjeti da se ljudi od njih na neki način mogu zaštititi. To bi bila pravda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

G-man, razumijem da se vladate praktičnim i pragmatičnim načelima, ali ja bih ipak volio vidjeti da ljudi ne moraju bježati od poremećene osobe već bih volio vidjeti da se ljudi od njih na neki način mogu zaštititi. To bi bila pravda.

 

Razumijem i ja vas, Strawinsky, ali u ovakvim predmetima, stvari nikad nisu "crno-bijele". Da jesu, ne bi bilo problema, zar ne? A zakon štiti sve, pa i "takve". Sustav je daleko od savršenog, samo utopisti smatraju drugačije.

 

Evo, uskoro ćemo promijeniti Obiteljski zakon, jer kao stari "ne valja ništa". Zanimljiva činjenica je kako je taj isti stari zakon "koji ne valja ništa" donijela ista politička opcija koja ga sad ovako titulira. Zanemaruje se pritom sljedeće - ocjena uspješnosti bilo kojeg zakona ne leži u njegovom deklaratornom audio-vizualnom dojmu koji ostavlja na stručno i laičko pučanstvo pri čitanju istog, već u karakteru kvalitativnih i kvantitativnih posljedica njegove (ne)uspješne primjene. Dok druge države mijenjaju provedbene mehanizme svojih propisa tražeći bolja i kvalitetnija rješenja, mi u Lijepoj našoj mijenjamo propise, živeći u zabludi kako će nam "forma donijeti sadržaj". Tako dugo dok će egzistirati ovakav mentalitet naše "političke elite" glede legislative i pravne zbilje, stvari neće biti ništa bolje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija