Jump to content

Strani državljanin otvara d.o.o. u Hrvatskoj


Enigma1337

Preporučene objave

Odlučio sam se za otvaranje tradicionalnog d.O.o. društva u Hrvatskoj. Međutim, postoje pitanja na koja neznam odgovor, pa me zanima da li mi možete odgovoriti na njih:

 

1. Da li može trenutno postojeća strana firma otvoriti novu firmu u Hrvatskoj? - da ne otvara osoba, već firma (d.O.o. otvara novi d.O.o. u Hrvatskoj) te da se tamo definirana vlasnička prava prenesu direktno u Hrvatsku?

2. Koje fiksne troškove ima firma samim time što postoji? Da li aktivacija d.O.o. znači izdavanje prve fakture?

3. Da li se plaća određeni fiksni porez bez obzira da li firma ima ili još nema profit?

4. Strani državljanin bi bio vlasnik, a Hrvat nezaposleni direktor pošto radi već u drugoj firmi. Kako se njemu isplaćuje plaća?

5. Da li ta firma može biti istog naziva kao postojeća strana firma?

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani

1. strano trgovačko društvo može osnovati d.O.o. i biti jedini član toga novog društva u RH

2. porez na tvrtku, članarina u Hrvatskoj gospodarskoj komori. Samim osnutkom trgovačkog društva ne morate izdati račun. Račun izdate onda kada obavite neku uslugu, isporučite neku robu..

3. Porez se plaća sukladno dobiti nakon završnog financijskog izvješća, a mjesečno prema utvrđenom iznosu akontacije

4. pod 1 ste naveli da bi strano trgovačko društvo bilo član društva ovdje navodite strani državljanin, mislite fizička osoba ?

Naknada za rad direktora, sukladno ugovoru koji zaključi osnivač sa njim

5. ako je naziv osnivača - stranog trgovačkog društva na jednom od jezika EU, napisana latiničnim pismom i ako trgovačkog društva takvog ili jako sličnog naziva ne postoj u registru nadležnog suda, u načelu može. Ali to je u konačnici odluka suca nadležnog suda

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

zahvaljujem na odgovorima.

 

Da, krivo sam se izrazio u 4. pitanju. Strano trgovačko društvo bi bilo vlasnik, a hrvatski državljanin direktor. Međutim, u međuvremenu mi se pojavio novi problem.

 

Naime, u hitro.hr servisu mi je rečeno da je na snagu stupio novi zakon koji nalaže da strana pravna osoba (u mom slučaju iz Slovenije) mora zaposliti minimalno 3 zaposlenika u Hrvatskoj ukoliko želi otvoriti d.O.o. u Hrvatskoj, dok domaća fizička ili pravna osoba to ne mora. Da li mi možete to potvrditi jer ja taj zakon ne pronalazim?

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija