Jump to content

profesionalna nesposobnos i pravo na isplatu go- i otprmnine


nenad200

Preporučene objave

Poštovani,

 

Molim da mi neko odgovori sljedeće:

Pretrpio sam ozljedu na radu i zbog toga mi je lječničko povjerenstvo izdalo riješenje profesijonalana nesposobnost uvjetovana ozljedom na radu.U daljnjem tekstu su naveli poslove koje nemogu raditi. ali i lakše poslove koje mogu raditi s obzirom na ozljedu, pitenja su sljedeća da li imam pravo na otprmninu,go,ugovor je na neodređeno ,radim kod privatnika koji je d.O.o.i a ima više od 20 djelatnika.

U slučaju da mi ponudi lakše radno mijesto dali to mogu odbiti ,na bolovanju sam proveo više od 18 mjeseci.

U kontaktu sa hzzo-om rećeno mi je da ukoliko prihvatim to lakše mijesto mirovnina će mi biti koficijent 0,5 a za 4 sata rada plaća poslodavac,a ako odem u mirovinu onda mi je koficijent 0,8.

Dali mi samim tim poslodavac urućuje otkaz pa me zanima koji moram potpisati, a koji ne.

Napominjem da sam imao spor sa poslodavcem oko ozljede na radu koji je riješen nagodbom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1) trebali bi imati pravo na otpremninu

2) i na go

3) možete odbiti to lakše radno mjesto, no u tom slučaju se ovo pod 1 bitno mijenja

4) HZZO ili HZMO?

 

Zaključak: ova Vaša situacija u kojoj je izgleda priznata ozljeda na radu od strane HZZO, a HZMO je vještačio profesionalnu nesposobnost je izuzetno složena i vezano uz daljnje ostvarivanje prava u svakom je slučaju poželjno imati sručnu i ovlaštenu pravnu pomoć pa Vam preporučam da angažirate odvjetnika kako ne bi bilo tih dilema i u konačnici štete koja ne bi trebala nastati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija