Jump to content

odgovornost sudca u postupku


silva99

Preporučene objave

Parnica za ometanje posjeda započela 2006 god.Dobili smo presudu na općinskom i županijskom sudu i oko cca 3 godine tekli su penali okrivljeniku(najprije 250,00 kn/ dnevno a zatim presuđeno 500,00 kn dnevno zbog nepoštivanja odluke suda)

Pred 15 dana stiglo je novo rješenje gdje se ukidaju prethodne presude-jer se okrivljenik žalio da se ne radi o njemu!!-svih 7 godina spora vodio se spor pod netočnim prezimenom ! -jedno slovo u prezimenu različito) !

Kako mi nemamo pojma kako se piše njegovo prezime, niti osobu poznajemo-pitamo se čija je odgovornost i što nam je činiti?

Da li je moguće da sud ne zna točne podatke a spor pred više sudaca se vodio godinama'Sada smo dvostruko oštećeni.Molimo savjet!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako ste utužili osobu koju ne znate koja je?

 

po zakonu sud je dužan utvrditi identitet stranaka.

kako je sud mogao voditi postupak tolike godine a da nije utvrdi ko su stranke u postupku.

zašto tuženik nije reagirao na prvoj raspravi ili u odgovoru na tužbu?

 

moguće da se radilo o grešci sud.

sud uvjek može ispraviti grešku .

na novo rješenje je trebalo uputiti žalbu.

prošlo je 15 dana i sad je kasno.

osim ako je u pitanju odluka drugostupanjskog suda(mogućaustavna tužba u roku od 30 dana)

 

suci su u HR zaštičeni (ko lički medvjedi ili svete krave u indiji)

za propuste suda odgovara RH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Premalo podataka je dano za konkretan zaključak. Inače, za ovo što korisnik/ica iznosi - čl. 342. ZPP-a.

 

Kako mi nemamo pojma kako se piše njegovo prezime, niti osobu poznajemo...

 

Mislim da je kolegica Burn aludirala na ovo podebljano - ako ne poznaješ tuženika, kako si došao do zaključka da ju/ga tužiš?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po zakonu sud je dužan utvrditi identitet stranaka.

kako je sud mogao voditi postupak tolike godine a da nije utvrdi ko su stranke u postupku.

zašto tuženik nije reagirao na prvoj raspravi ili u odgovoru na tužbu?

 

moguće da se radilo o grešci sud.

sud uvjek može ispraviti grešku .

na novo rješenje je trebalo uputiti žalbu.

prošlo je 15 dana i sad je kasno.

osim ako je u pitanju odluka drugostupanjskog suda(mogućaustavna tužba u roku od 30 dana)

 

suci su u HR zaštičeni (ko lički medvjedi ili svete krave u indiji)

za propuste suda odgovara RH.

 

A zašto bi tuženik reagirao na tako nešto? :) Sam sebe da pokopa?

 

Naravno, mislila sam na to kako je moguće da tužiš osobu koju ne poznaš, pogotovo jer već u tužbi moraš (čl.106.2.) navesti ime osobe koju tužiš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Oprostite što nisam ranije dala pojašnjenje....

Radi se o starijoj gospođi( 75 god.) koja je tužiteljica " javnosti poznatog " vlasnika doma za starije osobe

zbog povrede prava vlasništva ,a da zaista sama nije znala točno ime i prezime dotičnog ali "znao "je odvjetnik koji je pogrešno napisao jedno slovo dugačkog prezimena ....i tako se vodio spor godinama...mislim da je odvjetnik odigrao dvostruku igru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost,starica je bila "sama"u cijelom tom postupku(obitelj bila odsutna). Vjerovala je odvjetniku dok nije jednom srela i optuženika kod istog odvjetnika?!.Odvjetnik nije na vrijeme uložio žalbu ,godine procesa pale u vodu. Ukinuto Rj,. ukinuti penali,vraćeno na početak..Hodala okolo na savjet i kod predsjednika suda ali ništa konkretno. Odvjetnik kaže trebao je sudac identificirati osobe u sudnici a ne ja..Zbog svega navedenog smo posumnjali da je mutna igra moguće u pitanju i da nije slučajno pogreška u slovu prezimena .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija