Jump to content

Mladost. Ludost. Brak. Razvod.


tasha007

Preporučene objave

Kažu: 'Mladost-Ludost.'

Eh, tako je počela i moja priča.

Bila sam mlada, naivna i zaljubljena i dala se nagovoriti na napromišljene stvari.

 

Moj brak je započeo početkom 2010.godine.

Muž je strani državljanin koji me na brak nagovorio kako bi mogao ostati u Hrvatskoj i dobiti boravak.

Sve je bilo divno dok se nije već nakon nekoliko mjeseci okrenuo kriminalnim radnjama(neću u detalje) te svako malo spavao po postajama i pritvorima, a mene kao zakonsku suprugu su počeli ispitivati i uplitati ni krivu ni dužnu.

Pregrmilo mi je.

Krajem 2010.god. prestali smo živjeti zajedno (brak praktički nije trajao niti punih godinu dana).

Nakon toga me počeo pratiti, raditi probleme na poslu, napadati prijatelje, dok nije i mene fizički napao.

Bili smo na sudu te mu je određena uvjetna kazna i zabrana prilaska.

Odjavila sam ga sa adrese i u prvom mjesecu 2011.godine podigla tužbu za rastavu braka te priložila presudu sa suda i sve to.

Nemamo djece, niti zajedničke imovine.

U međuvremenu on se vratio u svoju matičnu državu i tamo živi od kako smo se razišli.

Ne želi niti čuti za sporazumno i inati se.

 

Nemam kontakta s njim već više od godinu dana, a i zadnji put kada sam ga kontaktirala to je bilo u nadi da ću ga nagovoriti na sporazumno.

(Možda misli da će na temelju tog braka uspjeti izvući neke HR papire ili nešto, iako sumnjam da je to moguće.)

 

Od početka 2011.godine pa do danas dobila sam od suda:

Izvješće o tome da su ga pokušavali kontaktirati u matičnoj državi,naravno bez uspjeha te da mu je dodjeljen odvjetnik po službenoj dužnosti koji će ga pokušati nanovo kontaktirati. Mislim da niti to nije uspjelo.

Također sam dobila samo jedan poziv na parnicu i to je bilo u 3.mjesecu 2013.god.

Kada sam se pojavila na sudu rećeno mi je da je sutkinja na bolovanju te da ću dobiti drugi poziv kada se sutkinja vrati sa bolovanja.

Tajnica je u zapis stavila da sam se ja odazvala na poziv sudu, on se nije pojavio.

 

Do danas ništa od suda više nisam dobila.

Mogu li kako doći do informacija u kojem sam procesu?

Mislim parnica je jednostavna, ne živimo zajedno već dvije godine, imam dokaze o problemima kakvi su bili, nemamo djece niti imovine.

Vučem se po sudu dvije godine i još nema naznaka kraju.

 

Moj život ide dalje, mlada sam, uspješna i želim normalan život.

Želim što prije skinuti tu ljagu sa svog imena i napokon zatvoriti ta vrata svoje prošlosti.

 

Molim savjete. Hvala svima! :*

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije bito dali on pristaje na razvod ili ne .

bitno je da neko više ne želi biti u braku.

nemat djece. to je olakotna okolnost i razvod braka bi trebao brzo usljediti.

sudu poslati očitovanje (dopis) da je bračna zajednica prestala od 2011.,dakle više od godine. brak bi trebao po zakonu biti razveden ako bračni partneri ne žive u bračnoj zajednici. pročitaj Zakon

predsjedniku Općinskog suda X napiši zahtjev za zaštitu suđenja u razumnom roku.

 

Obiteljski zakon

Članak 43.

Sud će razvesti brak:

1. ako utvrdi da su bračni odnosi teško i trajno poremećeni, ili

2. ako je od prestanka bračne zajednice protekla godina dana, ili

3. ako oba bračna druga sporazumno zahtijevaju razvod bra*ka.

 

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/306171.html

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija