Jump to content

ovrha poslije smrti korisnika !!!hitno molim savjet


stol

Preporučene objave

Otac mi je umro prije dvije godine. Ja i sestra studiramo,brat je zavrsio školu i trazi posao , jedino je majka u radnom odnosu.Upravo nam je stigo postupak za pokretanje ovrhe iz banke zbog tatinog kredita za koji nisamo ni znali. Kao da ce potraznju ako ovrha postane pravomocna traziti od nasljednika imovine iza pokojnog ivice...blabla... prvo u nasljedivanju je bilo ono pola vikendice koja se raspada i auto stari jer moj otac nije imao nista drugo na svoje ime.... po svim racunima i sve nase OIB-e su napisani, bez upozerenja da ce nam sjedati na sve racune.... Meni nije jasno kako oni smiju sjesti meni ili sestri na racune studentske ???? jer radimo preko studenskog servisa kako bi si faks platitle...i jer smiju sjedati na obiteljsku mirovinu, koju primamo ja i sestra jer se skolujemo ??? kako takva odluka moze postati pravomocna?! Moja mama placa vec dva kredita , kakvu oni potraznju traze ?? od cega ? Zar smiju ako postane odluka pravomocna sjedati njoj na racune ?? ili nama ?? sta da od zraka zivimo .... Jos bih vas zamolima, pise da imamo 8 dana za žalbu , koju dostavljamo odvjetnicima od banke .... Kako da napisemo zalbu, sto bi bilo dobro napisati... ako se zalba uvazi sto to znaci ?? obustavlja se postupak ili ce se postici neki dogovor...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedini način da nasljednik izbjegne dug pokojnika jest da osoba koju nasljeđuje za života prepiše svoju imovinu na nju i da je se ona nakon njene smrti (na ostavinskoj raspravi) odrekne. Ako majka umre u kreditima, a nema imovine moja preporuka vam je da se i majke odreknete,

 

Znam više ljudi koji su nastradali zato jer se na ostavinskoj raspravi nisu odrekli roditelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kako se odreči majke ?putem novina .kojih. čini mi se da lupaš gluposti.

djete koje ne nasljedi nikakvu imovinu nije dužno vračati dug roditelja, nakon smrti roditelja.

ako roditelji djeci prenesu imovinu koju posjeduju ugovorom o doživotnom uzrržavanju

djeca nisu u obvezi vračati dug roditelja.

nasljeđivanjem ili darovanjem imovine djeca su u obvezi vratiti dug roditelja, osim ako je dug osobne naravi,do vrijednosti nasjeđene imovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija