Jump to content

utjerivanje ovrhe


anairena

Preporučene objave

Treba provjeriti je li zastara doista i nastupila. Računate od datuma dospijeća računa pa do poduzimanja radnje u smjeru naplate pred sudom ili drugim nadležnim tijelom. Ili priznanjem duga. Ako je između ovo dvoje prošla godina dana, računi su zastari. Pismeno poštom preporučeno, uz povratnicu poslati prigovor zastare.

 

Zašto se tako ponašaju? Zato jer misle da mogu i da će ljudi platiti svejedno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Treba provjeriti je li zastara doista i nastupila. Računate od datuma dospijeća računa pa do poduzimanja radnje u smjeru naplate pred sudom ili drugim nadležnim tijelom. Ili priznanjem duga. Ako je između ovo dvoje prošla godina dana, računi su zastari. Pismeno poštom preporučeno, uz povratnicu poslati prigovor zastare.

..............................................

.....................................

Hvala G-manu na brzom odgovoru. Ovako, Ja za te račune ne bih ni znala, da ih odvjet, društvo nije spomenulo , usput, kad sam ih nazvala da pitam , odakle mi ovrha,kad ničim , ičim , nisam predhodno obaviještena. A radilo se o nenajvljenoj blokadi računa zbog nekih drugih , ni ne znam kojih,nepl. računa, HRT, ali iz 2011.god. i rekli su, ako i ovaj drugi dug platite,nećemo ga pustiti u ovrhu.

Molim odgovor- na koga adresirati -prigovor zastare ?

i..kako se "priznaje dug" ?

..........................

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što znači-"priznavanje duga" ?

 

Znači da unatoč činjenici da je potraživanje vašeg vjerovnika ušlo u zastaru, vi svejedno priznate dug, čime prekidate tijek zastare i ona opet kreće iznova (potraživanje više nije u zastari).

 

I na koga adresirati-prigovor zastare ?

 

Ako je zastara doista nastupila, možete direktno odvjetničkom društvu - pismeno poštom preporučeno s povratnicom. A moći ćete i na sudu (i morati, jer sud ne pazi na zastaru po službenoj dužnosti), ukoliko predmet ode na sud. Ponavljam, ukoliko je zastara doista nastupila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija