Jump to content

Tužba MORH


destiny

Preporučene objave

O kakvom zakonu,pravilniku propisu se radi (i članci)?

Tu ima nekakvih tužbi

http://www.egzemplar.com/kategorija/upravni-postupak-i-upravni-spor-22-2

 

radi se o ukidanju benificiranog radnog staža ; naime, 2008.g mi je priznata benificija na temelju :UREDBE

O UTVRĐIVANJU DUŽNOSTI DJELATNIH VOJNIH OSOBA NA KOJIMA SE STAŽ OSIGURANJA RAČUNA S POVEĆANIM TRAJANJEM I NAČINU RAČUNANJA TOGA STAŽA

 

Članak 3.

Svakih 12 mjeseci računa se kao 16 mjeseci staža osiguranja na dužnostima:

– u gardijskoj postrojbi

– tehničara za streljivo i minsko-eksplozivna sredstva

– mehaničara za streljivo i minsko-eksplozivna sredstva

– radiološke, biološke i kemijske zaštite

– vojnog policajca

– u obavještajno-sigurnosnim službama.

 

-znači po čl. 3 , alineja 4 po ovoj uredbi objavljenoj u NN br.42/2003 , a onda mi se to ukida rješenjem koje se temelji na :

 

UREDBI

 

O IZMJENAMA UREDBE O UTVRĐIVANJU DUŽNOSTI DJELATNIH VOJNIH OSOBA NA KOJIMA SE STAŽ OSIGURANJA RAČUNA S POVEĆANIM TRAJANJEM I NAČINU RAČUNANJA TOGA STAŽA

Članak 1.

 

U Uredbi o utvrđivanju dužnosti djelatnih vojnih osoba na kojima se staž osiguranja računa s povećanim trajanjem i načinu računanja toga staža (»Narodne novine«, broj 42/2003) u članku 3. alineja 3. mijenja se i glasi: »mehaničara i poslužitelja za streljivo i minsko-eksplozivna sredstva«.

 

Alineja 6. mijenja se i glasi: »za specijalna djelovanja«.

 

-ovim izmjenama 3. članka UREDBE ( NN 99/12 ) "moja" alineja (radiološke, biološke i kemijske zaštite) po kojoj sam imao uvećan staž je nepromjenjena , a poslodavac ju je svejedno ukinuo.

znači ,potrebna mi je špranca da formuliram tu tužbu i pošaljem im to poštom .

naravno da je rok za slanje već u "crvenom" :DD

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav! Evo ja bih ustvari imao jedno pitanje ja bih trebao pokrenuti upravni spor pred upravnim sudom protiv ministarstva branitelja pa me zanima dali se plaća i ako netko zna da mi napiše koliko otprilike košta takav jedan spor.Naime podneo sam zahtjev za priznavanje statusa HRVI i odbijen mi je kao nepravovremen,iako su za sve krivi liječnici koji su mi postavili krivu dijagnozu i krivo me liječili od 1998.godine do 6. mj. 2012. kada je utvrđeno da je bolest sasvim druga i vrlo vjerovatno sam obolio na ratištu 1991.g. za čega imam i nalaz liječnika iz 10.mj. 1991.

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija