Jump to content

troškovi odvjetnika veći od duga


coffe

Preporučene objave

Za dug od 4000kn prema kartičarskoj kući, troškovi odvjetnika koje prema - naravno izgubljenoj parnici trebam nadoknaditi su preko 6000kn.

 

Bilo je provedeno niz rasprava koje su izgledale otprilike ovako - sutkinja bi malo popričala sa kolegicom, odvjetnicom druge strane, pa bi meni zabranila da išta govorim jer nemam pravo, pa bi pitala odvjetnicu da li ostaju uz tužbeni zahtjev, izjavila da se zakazuje drugo ročište ... i tako tri godine!

 

Imam li pravo u tužbi iskazati prigovor na prevelike troškove suprotne strane, i na nepravedno suđenje odnosno umjetno "napumpavanje" troškova od strane sutkinje? I na šta da se pozovem?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

normalno, osobito ako je priznanje dug bilo na prvoj raspravi.

ako je dug osporavan? najvjerojatnije je bilo potrebno toliko rasprava.

 

piši žalbu višem sudu (u roku od 15 dana od primitka odluke)

osporavaj visinu troškova i nepotrebne rasprave s ciljem povečanja troška.

 

ako ne izjaviš žalbu odluka suda nakon 15 dana postaje pravomoćna.

po pravomoćnoj presudi dužna si platiti potraživanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Coffee, uvijek se možete žaliti - hoćete li uspjeti, drugi je par cipela.

 

Iz vašeg posta ispada kako niste priznali tužbeni zahtjev, i sutkinja je očito procijenila kako mora provesti ovoliko rasprava koliko je na kraju i provedeno. S druge strane, ako ste priznali zahtjev, onda su rasprave bile nepotrebne i u tom smjeru svakako možete isticati žalbu. Ipak, ne vjerujem da bi si sutkinja tako nešto dozvolila, pa ste zapravo ovaj trošak ponajviše sami sebi prouzročili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U samoj presudi stoji da ne osporavam i da nisam osporavala visinu dugam, dapače istakla sam i prigovor na angažman vještaka jer nisam osporavala niti jednu kunu ...

 

Pišem žalbu, zanima me samo ima li neki poseban zakon na koji se mogu pozvati? Sjećam se da sam jednom pročitala u novinama da je bila neka presuda da troškovi suda ne mogu biti veći od iznosa utuženja...

Kao što sam već navela, sutkinja je bila jako osorna, većina rasprava je bio njen monolog i držanje "lekcija" koliko je ona knjiga morala pročitati dok nije postala sutkinja, a rasprava vezana uz predmet se sastojala samo od pitanja da li tužitelj ostaje uz tužbeni zahtjev...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U samoj presudi stoji da ne osporavam i da nisam osporavala visinu duga, dapače istakla sam i prigovor na angažman vještaka jer nisam osporavala niti jednu kunu...

 

Svakako istaknuti žalbu u tom smjeru - na visinu troškova, koji su očito bili nepotrebni.

 

...a rasprava vezana uz predmet se sastojala samo od pitanja da li tužitelj ostaje uz tužbeni zahtjev...

 

Nažalost, veliki dio parnica se svodi na ovo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija