Jump to content

Stambene zavrzlame, molim savjet


nyrra

Preporučene objave

Mama i ja živimo u stanu koji je u vlasništvu moje tete (mamine sestre). Teta je ostvarila vlasništvo nad stanom (koji je do 2010.g. bio vlasništvu moje bake - mamine i tetine majke) na temelju ugovora o dosmrtnom uzdržavanju. Mama i ja smo saznale za to tek nedavno i to sasvim slučajno.

 

Znam da zbog postojanja ugovora o dosmrtnom uzdržavanju mama ne može tražiti nužni dio koji bi joj inače zakonski pripadao, pa me zanima postoji li neki način da se zaštitimo. Teta kaže da nas "neće izbacit iz stana dok god smo tu", ali nikad se ne zna. Što ako odluči prodat stan ili uselit nekog drugog tu?

 

Stan nije etažiran, ali znam da joj je u planu da to uskoro riješi, pa me zanima ima li to ikakvog učinka na cijelu situaciju i postoji li ikakav način da moja mama dobije suvlasništvo barem nad nekim sićušnim dijelom stana?

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što ako odluči prodat stan ili uselit nekog drugog tu?

 

Trenutno uživate posjedovnu zaštitu, ali ako teta odluči postupiti kako ste opisali, vi tu nećete moći ništa.

 

...i postoji li ikakav način da moja mama dobije suvlasništvo barem nad nekim sićušnim dijelom stana?

 

Bez dogovora s tetom - ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija