Jump to content

Pritužba na ugovor o radu? Help?


ElementalBrain

Preporučene objave

Moj otac je radio u Dalekovodu 26 godina bez ikakvih grešaka. Radio je preko cijele Hrvatske, pa i u Norveškoj. Jedini je građevinar tamo koji ima rank Brigadira, to jest govori drugima što da rade. Nedavno je dobio novi ugovor o radu (kojeg je preuzela moja majka, ne znajući što je to) na kojem bez pojašnjenja piše da je VKV Radnik. Što točno može napraviti? Navodno se može žaliti u roku od 8 dana koji još nisu istekli, iako mi još nije jasno kako je netko tko nije moj otac to mogao preuzeti, ali ne znam kako tu pritužbu napisati, kao ni on, a internet nije od pomoći.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajmo ispočetka - rekli ste da je novi ugovor preuzela majka.

 

To nema veze - da li je otac potpisao novi ugovor ili nije?

 

Ako otac ne potpiše, onda mu vrijedi stari ugovor (naravno, pazite na to što Vam je dostavljeno, kako se točno zove?)

 

Ugovor o radu se ne mijenja samo voljom poslodavca već i suglasnošću radnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A znate da neće dobiti otkaz bez obzira na kakav ugovor imao?

 

Razlog otkazu ne smije biti to što nije potpisao novi ugovor, jer takav otkaz na sudu pobije bez po muke.

 

(nadam se da govorite o novom ugovoru o radu a ne o otkazu s ponudom izmijenjenog ugovora o radu)

 

Radnik ako dobije otkaz ima pravo na zaštitu pred poslodavcem u roku od 15 dana od dobivanja otkaza, a potom na tužbu sudu.

 

Ili, ako smatrate da morate - pa potpišite. Time pristajete na sve iz novog ugovora, al nema onda poslije - prevarili su me, morao sam potpisati i sl.

 

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija