Jump to content

Koje pravo imam kao kcer u tom slucaju?? Hitno!!


Njemacka1971

Preporučene objave

Bok!

Trebam vasu pomoc. Ja sam rodena u njemackoj i imam njemacko drazvaljanstvo. Udata sam i imam dvoje djece. Imam jos jednu sestru bliznicu koja je invalid od rodenja i zivi u njemackoj u mojoj blizini u domu. Takoder imam jos jednu stariju sestru (7 godina) koja ima boravak u njemackoj ali zivi vec preko 20 godina u Hr, gdje i radi.

 

Za bolesnu sestra imamo ja, majka, i drugo sestra generalnu ponemoc za sve pitanje nezinog zivota, posto bez pomoci, ona nemoze nista rjesiti.

 

Moji roditelji imaju imovinu na moru (kucu) i u unutrasnosti Hr. Oni su navodno prije par godina htjeli nasljedstvo rjesiti prije njihove smrti. Pa su kucu na moru prepisali bez mog znanja na stariju sestru (meni su tek prije 2-3 godine to rekli), prodali cetri apartmana i dva su ostavli mojoj starijoj sestri. Mene su sa „moja“ dva stana isplatili u novcu. Ugovor od prodaje nisam vidila, nego su samo rekli, da su to za taj novac prodali. Morala sam im napisneno dati, da sam taj novac dobila, i da necu nista vise od kuce na moru potrazivati. Htjeli su oni isto, da ja kod javnog biljenika potpisujem, da necu nista vise od druge kuce traziti ili daljni para itd., no ja to nisam htjela, jeli sam htjela, da vidim, jeli je moja starija sestra to isto morala potpisati. No to nije tako bilo a i zasto bi, kad je kuca bila na nju kompletno pripisata na moru.

 

Kucu u unutrasnosti su htjeli ostaviti sa nepokretnu sestru, ali su bili svjesni da na nju to nemogu prepisati, posto bi njemacka vlada to odmah njoj oduzela, i ona od toga nista nebi imala (zato sto zivi u domu, a njemacka nezna, da moji to posjedju) Sve te godine su me ostavili u mislima, da oni jos tu kucu u unutrasnosti hr nisu na nikoga prepisali, jer neznaju kako, na koga bi to mogli napraviti.

 

Puk slucaj je bijo, kada sam sada o necaka (starji sin od sestra) zaznala, da je i ta kuca na sestru vise preko 10 godina vec prepisata. U proslosti je ona finanziski i ne finanziski uvjek vise dobila nego ja, i to moji roditelji znaju. Meni je majka uvjek dala da povjerujem je, da su oni to prije njihove smrti, to tako rjesili, da oboje od nas dobije isto. Naci ona dva stana, a ja od drugih dva stana iznoz podraje. A to po ovom slucaju tako nije, ako je ona sada dobila i tu drugu kucu prepisatu. Kakav su oni medusobni ugovor izmedu sebe napravili, neznam. Znam da su samo rekli, da je bilo dogovoreno, dok su oni zivi, nema prodaje ta dva apartmana na moru. Sve troskove od dva apartmana i kucu u unutrasnosti moji roditelji placaju. Racuni dalje stizu na ime moga oca. To mi je cudna, ako je kuca na sestru prepisati. Jer sam vidila u gruntovnici, da je ona kao vlasnik zavedena.

 

Ona je sada nasljedila kuca sa preko 1100 m². Kucu su moju kompletno jos jedanput priuredili, doljni prizemlje je iznajmjeno. Gore bi ona mogla danas sutra ziviti, ima jos jedna velika ljetna kuhinja sa dvje garaze i iza vrt, gdje se jos jedna kuca moze graditi. Ubiti ona je sada vise dobila nego ja. Nema oko nepokretne sestre nikakve obaveze, jer je nece!

 

A ona je roditjeli sada pocela ucjenivati. Hoce novce, isto koje sam ja dobila, jer ako ne, onda se skida sa sve. Mada ona zna, da su moji onda u delemi – na koga prepisati. Na unuka (starji sin od sestre) nece jer je jos mlad. Na mene navodno nemogu, zato sto imam njemacko drzavljanstvo. Ja sam isto sada nedavno preuzela sa sestru njezinu zakonski branitelj i tako moram isto od vremena na vrjeme dati izjavu, jeli moja bolesna seke nesto posjeduje, koliko novaca ima itd.

 

Ja vise neznam sto da kazem, jer su me moji rodtelji ljepo izigrali. Ja im samo trebam, kad nesto treba obaviti i oko nepokretne sestre.

Jeli je to istina, da oni tu kucu ne mogu na mene prepisati, posto sam strani drzavljanin ili zato sto sam sada njezin zakonski branitelj (cuvar)? Koja prava imam ja? Sve te godina i moja sestra meni to nije htjela reci, da je i druga kuca na nju pripisita. Ona je uvjek naucila samo ona da ima, a za druge je ne zanima. Ako je u slucaju na davorskom ugovoru to sve da kucu u unustrasnosti, za koliko godina to roditelji mogu opet povuc?

 

Nadrusenjanok sam zdravlja, konkretno operirena sam dva puta na kicmu, ima sarafe i titanske ploce u kicmu usadeno. Pijem morfijum protiv bolovo u invalidnom penziji sam. Jedva svaki dan nekago od bolovo priprodim.

 

Nikad nisam bila pohlepna, to nije moj karakter. Ta kuca sa mene presatvi vise emotivne osjecaje. I voljela bi danas sutra, doc sa svojom porodicom na godisnji odmor. Vise nista. A posto moja sestra je sada vlasnik i kontakt je uvjek samo bijo na silu ako sam ja to insistirala i molila, svjesna sam, ako miju umru, ja necu vise nikad moci ici dolje. Ja sam sve te godine brinula od bliznakine sestre, i to radim sa svim srcem. Ali mi je krivo, da moja starija sestra je tako pohljepna i takav lopov.

 

Hvala na vasoj pomoci! Njemacka 1971

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jeli je to istina, da oni tu kucu ne mogu na mene prepisati, posto sam strani drzavljanin ili zato sto sam sada njezin zakonski branitelj (cuvar)?

 

To što imate državljanstvo SR Njemačke ne igra nikakvu ulogu. Činjenica da ste skrbnica sestre opet nije relevantna da oni ne bi mogli vama darovati, jedino što bi se onda tu moglo postaviti pitanje bi li vi i dalje mogli biti skrbnica sestri.

 

Koja prava imam ja?

 

Trenutno ništa. A poslije smrti jednog (ili oboje) od roditelja, tražite nužni dio, pri čemu će se sestri uračunati sve što su joj za života darovali roditelji. Ali isto će se vama uračunati ovaj novac koji ste dobili prodajom dva apartmana, pa treba vidjeti jeste li vi sa ovim novcem namireni u svom nužnom dijelu ili ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam tu skrbnost uzela, jesam neke stvari morala rjesaviti za nju sa njeozne dobro, pa zato mi je javni biljenznik predlozijo, da uzmem skrbnost od nje. Jedni sto isto moram raditi, je svake 2 ili 3 godine, dati izjavu, jeli ona nesto posjeduje, koliko deparca ima, jeli posjeduje zlatninu itd. Jeli bi to mogo biti problem da moji roditelji meni zavade sa tu imovinu?

 

Starija sestra sve te godine nije ni sa jednu od nas sestre marila, samo je svoj zivot gledala i da njoj bude dobro. Jasno mi je da bi bi se i moj novac tu urucunao ali opet mi nije jasno, jer fakticki je tako, da ona sa tim dva apartmaninma i sa kompletnom kucom za vrtom (moji su je prije par godina jos jedanput preuredile (nove prosere, fasada itd.) tako da ona sto se tice ima citavu imovinu moji roditelja a ja sam dobila iznos ta dva stana. A sa uzvrat ona nemora se o nicemu obvezivati jos roditelji ucjenuju. Ako je on u knjiga zemljista uvedena kao 1/1 vlasnik jel to onda znaci da su oni to njoj kompletno prepisala a da nije mozda darovni ugovor u pitanju???

 

Jeli se kad roditelji umru moze sve urancuati i materijalane i nematerijalne pomoci i njezin neinteres oko te bolesne sestre??

 

Slucajno sam to otkrila. Niti roditelji niti ta sestra nismu mi htjeli kazati istinu.

 

Hvala jos jedanput sa vas savjet.

 

:namiguje:

 

 

To što imate državljanstvo SR Njemačke ne igra nikakvu ulogu. Činjenica da ste skrbnica sestre opet nije relevantna da oni ne bi mogli vama darovati, jedino što bi se onda tu moglo postaviti pitanje bi li vi i dalje mogli biti skrbnica sestri.

 

 

 

Trenutno ništa. A poslije smrti jednog (ili oboje) od roditelja, tražite nužni dio, pri čemu će se sestri uračunati sve što su joj za života darovali roditelji. Ali isto će se vama uračunati ovaj novac koji ste dobili prodajom dva apartmana, pa treba vidjeti jeste li vi sa ovim novcem namireni u svom nužnom dijelu ili ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ali roditelji hoce njoj za novcem obezbjediti posto na nju nemzu imovinu prepisati posto nemoze sama odluke donesti i sama ih rjesiti. Ja sam prije par godina roditeljima dala predlog (po njemackom zakonu kad je jedno od djece invalid) da prepisi pola kuca na stariju sestru pola na mene stime da se mi oko svega skupa obavezimamo sa tu bolesnu sestru. Da nema prodaja te kuce, i da moze onda od napr. naplate stanrine jednog djela kuce njoj davati.

 

No moja sestra nije, tako mi majka kaze, sa to imala interesa. Navodno je se raspitala i na pokvarini nacin ih odvela kod javnog biljeznika, da i tu kucu kompletno na nju prepisu. Kad su moji roditelji u sadnje vrjeme vidjeli da ona njih zbog novaca ucjeniva, htjelu su bez njezinog znanja sve opet povuci, no to nije bez njeznog znanja islo.

 

Sad se oni oscaju prevarenima od nje, ali mislim da su sami krivi, jer nisu prema meni bili iskreni. Da nisam to sama zasnala sa tim prepisom, vjerovatno bih tek saznala kad umru, jer su oni to vec prije deset godina ucinili - sa drugim rjecima lagali su me deset godina!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad sam majki rekla cinjencu, da sam po poku slucaju to saznala (da sestra stoji u knjigi zemljista kao vlasnik jedan kroz jedan, zemljiste i kuca nemaju nikaoga tereta) ona je isto rekla, da sestri napisem (posto opet zbog prijesnih bezobraznog ponasanji od strane nje ja snjome ne zelim kontakt) mail i da joj kazem da sam to zasnala. Ali neznam sta ce mi to doprinosti, osim da se sa njome dalje svadam, da me on onda izvrjeda i ja se samo nazivciram?! Oboje su me ljepo izlagali i izpekljali. Sutili su u nadi i misli, da ja to necu nikad saznati. Ako uopce onda tek kada oni (roditelji) umru.

 

 

 

 

 

 

Da ali roditelji hoce njoj za novcem obezbjediti posto na nju nemzu imovinu prepisati posto nemoze sama odluke donesti i sama ih rjesiti. Ja sam prije par godina roditeljima dala predlog (po njemackom zakonu kad je jedno od djece invalid) da prepisi pola kuca na stariju sestru pola na mene stime da se mi oko svega skupa obavezimamo sa tu bolesnu sestru. Da nema prodaja te kuce, i da moze onda od napr. naplate stanrine jednog djela kuce njoj davati.

 

No moja sestra nije, tako mi majka kaze, sa to imala interesa. Navodno je se raspitala i na pokvarini nacin ih odvela kod javnog biljeznika, da i tu kucu kompletno na nju prepisu. Kad su moji roditelji u sadnje vrjeme vidjeli da ona njih zbog novaca ucjeniva, htjelu su bez njezinog znanja sve opet povuci, no to nije bez njeznog znanja islo.

 

Sad se oni oscaju prevarenima od nje, ali mislim da su sami krivi, jer nisu prema meni bili iskreni. Da nisam to sama zasnala sa tim prepisom, vjerovatno bih tek saznala kad umru, jer su oni to vec prije deset godina ucinili - sa drugim rjecima lagali su me deset godina!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija