Jump to content

Potraživanje nakon prijave inspektoratu


Spleecho

Preporučene objave

Ukratko da objasnim tijek događaja, nakon kojeg bi molio za pomoć da li i kako mogu doći do neisplaćenih plaća.

Dakle, firma djelatniku 4 mjeseca ne isplaćuje plaće i ne daje obračunski listić. Djelatnik daje otkaz, prijavljuje firmu inspektoratu, gdje nakon nekog vremena na kućnu adresu stižu obračunski listići za odrađene mjesece, međutim, naravno, isplate plaće nema.

Zanima me, kako je moguće da je firma i dalje aktivna, ako nije podmirila obveze prema djelatnicima i da li je moguće da do isplate zaostataka dođe. Ako da, kako?

 

Jedna informacija me posebno zanima. Kako doznati što se u biti desilo s predmetom prijave inspektoratu. Kome se obratiti, obzirom da nemam nikakav pisani trag o prijavi. Napominjem da sam dva puta bio na inspektoratu i pozivan kao svjedok na sud. Znači, inspektorat je podigao tužbu koja je također vrlo vjerojatno "prošla".

Vjerujem da je država "opalila" kaznu koju je poslodavac platio, međutim, zar nema obvezu isplatiti i djelatnike?

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija