Jump to content

Isplata dijela nasljedstva


amyx

Preporučene objave

Pozdrav...

Moje pitanje je slijedece. Suprugu je umrla mama koja je imala u vlasnistvu stan i apartman na moru. Ostavinskom raspravom nekretnine su podjeljene na 3 djela (na oca, mog muza i sestru od muza ). U stanu zivi muzeva sestra, otac mu zivi u kuci u gorskom kotaru. Mi zivimo u nasem stanu. E sad mene zanima na koji nacin suprug moze traziti da mu se isplati njegova trecina stana posto mi stan ne koristimo niti ga namjeravamo koristiti. Samo nemojte reci dogovorom. Nema dogovora, pokusali smo ali ne ide ...

apartman namjeravamo i dalje koristiti. Znaci zanima nas samo isplata dijela stana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Postovana,

prijedlog za razvrgnuce suvlasnistva upućuje te nadležnom Opcinskom sudu,u vasem slucaju 3 primjerka,jedan za sud i dva za protustranke(suvlasnici),putem poste ili osobno na pisarnicu suda,npr;

OPĆINSKOM SUDU U ................

.

Predlagatelj:(vash suprug) iz xxxx,ul.xxx

Protustranka:

1.

2.

PRIJEDLOG ZA RAZVRGNUĆE SUVLASNIŠTVA

Predlagatelj i protustranke su suvlasnici k.c.XX upisane u z. ul.XX,na kojoj je izgradjeno to,to,to itd, i to svaki za po 1/3 dijela prava vlasništva.

Dokaz: prilozite sve isprave kojim dokazujete navedene cinjenice(z.k.izvadci itd)

 

Predlagatelj je vishe puta predlagao protustrankama da razvrgnu suvlasničku zajednicu nekretnina i pozivao protustranke radi dogovora o načinu razvrgnuca,no protustranke bilo kakav prijedlog ne prihvaćaju,slijedom cega među strankama nije moguc bilo kakav sporazum.

Dokaz: -

navesti sve vashe pravne korake koje ste poduzeli u svrhu mirnog razvrgnuca suvlasnistva.

S obzirom na navedeno, predlagatelj predlaže

da se provede sudsko razvrgnuće suvlasništva k.c. XX. upisane u zk.ul..... K.O.....na kojoj se nalazi,npr stambena kuće koja se sastoji od, prizemlja, kata,, skala i xx zasebna ulaza a koja kuća je izgrađena na predmetnom zemljištu,(navesti sve ostale nekretnine i pokretnine),i to na način (predlazete na koji nacin da se provede razvrgnuce)

.

Predlagatelj:xxx yyy

Ovo je ugrubo prijedlog,no jasno je kako vam isti treba sastaviti strucna osoba,koja ce tocno opisati suvlasnicke nekretnine,po oznakama,kvadraturi,naravi...,kao i precizirati prijedlog nacina razvrgnuca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija