Jump to content

ozljeda na radu


stjepanz07

Preporučene objave

Prilikom pecenja krafni na poslu grijac na fritezi se pomaknuo te sam ga uz pomoc predradnika pokusala vratiti na mjesto .tom prilikom on je uzeo drvenu kuhacu koja mu se izmaknula i tom prilikom je zapljusnulo ulje po meni.imam opekline drugog stupnja.kvar na toj istoj fritezi sam prijavila upravo tom predradniku koji nije pozvao majstore.hzzo mi je priznao 100 posto bolovanje,ali sad nastaju problemi.ja hocu predati zahtjev na osiguranje ali mi covjek iz zastite na radu govori da cekam nekakvu kopiju papira iz hzzo.ja zovem hzzo i oni mi kazu da mi je dovoljno to rijesenje i polica.nadalje me zanima dali imam pravo na jos kakvo obestecenje od strane firme ilibih trebala tuziti predradnika koji me je zalio uljem.u firmi su dosta nesusretljivi,bilo je dosta propusta u mom slucaju ali da ne duljim molim za savjet.ps.kvar sam prijavila tjedan prije nemilog dogadjaja. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Probajte vidjeti s poslodavcem da li postoji nekakva polica osiguranja koju je sklopio (poslodavac) s nekom od osiguravateljskih kuća za slučaj ozljeda na radu, ukoliko nije eventualno potraživanje moglo bi ići prema poslodavcu direktno.

 

S obzirom na to da protiv tog predradnika vjerojatno neće biti pokrenut nikakav postupak a poslodavac objektivno odgovara za nastalu štetu (čl. 44 Zakona o zaštiti na radu) jedino ovako bi išla eventualna novčana satisfakcija za pretrpljene ozljede.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Probajte vidjeti s poslodavcem da li postoji nekakva polica osiguranja koju je sklopio (poslodavac) s nekom od osiguravateljskih kuća za slučaj ozljeda na radu, ukoliko nije eventualno potraživanje moglo bi ići prema poslodavcu direktno.

 

S obzirom na to da protiv tog predradnika vjerojatno neće biti pokrenut nikakav postupak a poslodavac objektivno odgovara za nastalu štetu (čl. 44 Zakona o zaštiti na radu) jedino ovako bi išla eventualna novčana satisfakcija za pretrpljene ozljede.

Ako poslodavac ima policu osiguranja,dali postoji objektivna odgovornost ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovorima.naime covjek iz zastite na radu me uvjjerava da se firma osigurala od tuzbi sklapajuci police osiguranja za radnike,,a mene zanima tko je odgovoran za to da sam ja radila na stroju ciji sam kvar prijavila sefu tjedan prije.dali je to isto pokriveno tom policom jer ja mislim da je poslodavac duzan osigurati rad na siguran nacin odnosno da su strojevi ispravni.imam dva svjedoka koji mogu to potvrditi.hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Molim za savjet.naime covjek iz zastite na radu mi veli da sama upisem iznose koje trazim za pretrpljenu stetu i da to odnesem na osiguranje.ja se dvoumim dali da to ucinim sama ili da uzmem odvjetnika i dali me mozete savjetovati barem okvirno o nekim iznosima. Dali postoji neka tablica i dali to mozda ima i on u firmi.hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija