Jump to content

lovačko oružje


loodsam

Preporučene objave

pozdrav svima,

trebam savjet

 

član sam lovačkog društva, imam položen lovački ispit, i nikad nisam imao oružje. međutim, djed mi je lovac i želio bi da jednog dana (za koju godinu kad mu istekne liječnički) preuzmem njegovo lovačko oružje.

budući da se, ako sam dobro shvatio, više ne mogu upisati kao sukorisnik oružja, zanima me da li na neki drugi način mogu s djedom "podijeliti skrbništvo" nad oružjem, da ja dobijem nekakvu dozvolu (s kojom bih eventualno mogao na streljanu i sl), a da oružje ostane kod njega?

ili je nužno da mi on daruje oružje i da ga ja fizički udomim kod sebe?

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav svima,

trebam savjet

 

član sam lovačkog društva, imam položen lovački ispit, i nikad nisam imao oružje. međutim, djed mi je lovac i želio bi da jednog dana (za koju godinu kad mu istekne liječnički) preuzmem njegovo lovačko oružje.

budući da se, ako sam dobro shvatio, više ne mogu upisati kao sukorisnik oružja, zanima me da li na neki drugi način mogu s djedom "podijeliti skrbništvo" nad oružjem, da ja dobijem nekakvu dozvolu (s kojom bih eventualno mogao na streljanu i sl), a da oružje ostane kod njega?

ili je nužno da mi on daruje oružje i da ga ja fizički udomim kod sebe?

 

hvala

 

Zakon o oružju čl. 34. Ali pazi ! Nije isto imati pušku s glatkim cijevima (sačmarice), sa užljebljenim cijevima (karabin) i samokres za usmrćivanje ranjene divljači (tzv. samilosni hitac). Traži nabavnu dozvolu za onakvo oružje kakvo kaniš imati. Nabavna dozvola je trajala 6 mjeseci , a sada ne znam. Prouči Zakon o lovstvu jer ako nisi u HLS-u i ne pripadaš nekakvom lovačkom društvu , pa makar to bilo i društvo bez lovišta , onda nemaš ni potrebu za oružjem, dobit ćeš obavijest da ga se moraš riješiti. Druga je stvar ako želiš gađati glinene golubove. Tu se upiši u nekakav streljački klub. I na kraju odi u svoju policijsku postaju i čiku zaduženog za oružje zamoli neka ti sve lijepo protumači.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon o oružju čl. 34. Ali pazi ! Nije isto imati pušku s glatkim cijevima (sačmarice), sa užljebljenim cijevima (karabin) i samokres za usmrćivanje ranjene divljači (tzv. samilosni hitac). Traži nabavnu dozvolu za onakvo oružje kakvo kaniš imati. Nabavna dozvola je trajala 6 mjeseci , a sada ne znam. Prouči Zakon o lovstvu jer ako nisi u HLS-u i ne pripadaš nekakvom lovačkom društvu , pa makar to bilo i društvo bez lovišta , onda nemaš ni potrebu za oružjem, dobit ćeš obavijest da ga se moraš riješiti. Druga je stvar ako želiš gađati glinene golubove. Tu se upiši u nekakav streljački klub. I na kraju odi u svoju policijsku postaju i čiku zaduženog za oružje zamoli neka ti sve lijepo protumači.

 

hvala,

 

jesam, član sam HLS-a već godinama i imam važeću iskaznicu, uplaćenu članarinu i sve, samo nikad nisam imao registrirano oružje. u principu me zanima postoji li uopće neki način da ja legalno koristim djedovo oružje, a da ono ostane kod njega? i kako ga uopće jednog dana prepisati na sebe, da li će mi uopće dati da prebacim sve od jednom ili se mora jedan po jedan komad?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne možeš ga koristit jer nemaš dozvolu za držanje i nošenje oružja bez obzira što si lovac.Kako kaže Hasko zatraži nabavnu dozvolu za oružje koje ima djed pa će ga moći koristit dok nabavna vrijedi.Koliko puta će ti davat nabavne ne znam.

 

Kad se djed bude htio riješit oružja naparvite kupoprodajni ili darovni ugovor, ti zatražiš nabavnu dozvolu i stvar riješena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala,

 

jesam, član sam HLS-a već godinama i imam važeću iskaznicu, uplaćenu članarinu i sve, samo nikad nisam imao registrirano oružje. u principu me zanima postoji li uopće neki način da ja legalno koristim djedovo oružje, a da ono ostane kod njega? i kako ga uopće jednog dana prepisati na sebe, da li će mi uopće dati da prebacim sve od jednom ili se mora jedan po jedan komad?

 

Na iskaznicu stanu podaci o 3 oružja. Toliko možeš imati na jednoj iskaznici. Ako imaš više od 3 praviš još iskaznica koliko ti treba. Naravno , prvo moraš tražiti nabavnu dozvolu za vrste oružja koje kaniš imati. U praksi izgleda ovako : Ja imam dozvolu za pušku sa užljebljenim cijevima i kada sam htio isprobati drugu ,samo sam uzeo pušku i dozvolu od vlasnika (sa svojom normalno) .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija