Jump to content

napuštanje mjesta nesreće-prigovor


aribo

Preporučene objave

Molim za pomoć....našla sam se u nezgodnoj situaciji obzirom da nisam svjesna prekršaja za koji me se tereti pa stoga ne znam ni kako je najbolje sročiti prigovor na obavezni prekšajni nalog.

Prije nekih mjesec dana me policija dobila na mobitel koji im je dala moja svekrva i zamolili su me da dođem u postaju dati izjavu. Naime, navodno sam prilikom izlaska s parkirališta oštetila vozilo koje je bilo s moje lijeve strane i napustila mjesto događaja.

Kad su mi ispričali priču rekla sam im kako je bilo....bila sam na tom mjestu, zadržala se na parkingu 5 min i otišla kući. Navodno je nekakav svjedok vidio da sam prilikom isparkiravanja ogrebala tuđi auto i prijavio me vlasniku. Ja sam u policiji dala izjavu da zaista nemam saznanja da sam ikoga oštetila. Analizirajući situaciju ako je moguće da sam ja to učinila mogućnost je postojala jedino prilikom uparkiravanja a ne obrnuto obzirom na položaj vozila. Rekla sam im da ću ja podmiriti štetu ukoliko sam zaista kriva ali ponavljam da ništa čula ni vidjela nisam. Policajac mi je rekao da je vrlo moguće da se nije osjetilo obzirom da je oštećeni auto površinski okrznut mojim desnim prednjim branikom. Na mom autu sam primjetila lagano oštećenje ali takvo isto postoji po cijelom autu obzirom da je stalno vani parkiran. Da li je to oštećenje zbog toga što me se tereti ja nisam sigurna. Jedino znam da sam svjesno nekog oštetila ne bih sigurno napustila mjesto.

U prekšajnom nalogu me ste tereti s novčanom kaznom od 1000kn + 2000kn za napuštanje mjesta nesreće i zabranom vožnje 6mj. Kako sam jedini zaposleni član u obitelji i radim u mjestu udaljenom 50km auto mi je neophodan za rad i život.

Na koji način mi je najbolje koncipirati prigovor? Ako netko ima savjet bila bih jako zahvalna!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na koji način mi je najbolje koncipirati prigovor?

 

Obzirom postoji svjedok, šanse da se izvučete su teoretske.

 

Stoga, najbolje koncipirati prigovor na način da priznajete u potpunosti prekršaj (uz izraženo kajanje), ali se ne slažete sa predloženom kaznom i zaštitnom mjerom. Tada treba navesti apsolutno sve olakotne okolnosti - dosadašnja prekršajna nekažnjavanost (ne pišete je li tome tako, pa ne znam), loše materijalne prilike kod kuće - jedini zaposleni član obitelji, udaljenost radnog mjesta od doma, nepostojanje adekvatne linije javnog prijevoza, činjenica da bi oduzimanjem vozačke dozvole u pitanje došla ne samo vaša, već i egzistencija cijele obitelji. Svemu tome priložiti dokaze - prekršajnu evidenciju će provjeriti sam sud, a od ostalog - ugovor o radu, potvrda o imovinskom stanju. Također zamoliti sud oslobođenja plaćanja troškova prekršajnog postupka poradi loše materijalne situacije. Naravno - obećanje "nikad više".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom postoji svjedok, šanse da se izvučete su teoretske.

 

Stoga, najbolje koncipirati prigovor na način da priznajete u potpunosti prekršaj (uz izraženo kajanje), ali se ne slažete sa predloženom kaznom i zaštitnom mjerom...... Naravno - obećanje "nikad više".

 

Toga se i bojim....priznati prekršaj po meni bi značilo i da sam pobjegla s mjesta nesreće a to je upravo ono što bih prigovorila.....nisam do sada kažnjavana i naravno da ću to sve navesti.......želim istaknuti da ne bježim od odgovornosti ako sam ja to počinila-no ovdje je problem što bi mogli tražiti vještačenje koje bih ja morala snositi a to mi nikako ne odgovara, no napomenuti kako nisam bila svjesna nezgode pa stoga molim da me oslobode optužbe za napuštanje mjesta nesreće.

Je li moguće tako sastaviti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Toga se i bojim....priznati prekršaj po meni bi značilo i da sam pobjegla s mjesta nesreće a to je upravo ono što bih prigovorila.....nisam do sada kažnjavana i naravno da ću to sve navesti.......želim istaknuti da ne bježim od odgovornosti ako sam ja to počinila-no ovdje je problem što bi mogli tražiti vještačenje koje bih ja morala snositi a to mi nikako ne odgovara, no napomenuti kako nisam bila svjesna nezgode pa stoga molim da me oslobode optužbe za napuštanje mjesta nesreće.

Je li moguće tako sastaviti?

Neće bit vještačenja s obzirom na malu štetu i svjedoka.Priznat da je počinjen prekršaj ako tako kaže svjedok a bijeg se dogodio nenamjerno iz razloga što se nije osjetio udar/okrznuće te navesti ostale olakotne oskolnosti kako kaže G-man.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Poštovani, pred nepar dana sam skrivio prometnu nezgodu i otišao s mjesta nesreće. Naime izletio sam sa ceste i udario u zaštitnu ogradu pokraj iste (materijalna šteta bez ozljeđenih).

Danas sam dobio kaznu zbog napuštanja mjesta nestreće 2000kn + 100kn troškova suda i 1500kn + troškova suda za prometnu nezgodu/očevid i oduzimanje vozačke na 3 mjeseca. Također piše da će se smatrati da sam platio kaznu u potpunosti ako uplatim 2/3 iznosa u roku 8 dana.

 

Zanima me dali navedene kazne spadaju pod one od 50% ako se plati u roku 3 dana? Ako ne, dali ima smisla da pišem žalbu mi su mi mjesečna primanja oko 3800kn, živim sam u stanu od rodbine. Također u posljednih 10 godina imam samo 1 prometni prekršaj i to zbog vožnje neregistriranog vozila.

 

Isto me zanima za žalbu za oduzimanje vozačke dozvole, radim 15km od mjesta gdje živim, ali ima i izravna autobusna linija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon sudske presude, opet ćeš imati pravo na 2/3 izrečene kazne, a ako ćeš ići na priznanje/kajanje, vjerojatno će ti ju i smanjiti. S druge strane, moguće je da će biti nekih troškova, ali svega 100-200 kuna (nema nekih troškova ako priznaješ, jer se ne zovu svjedoci, nema vještačenja i sl.).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija