Jump to content

darovni ugovor nekretnine


marijanm45

Preporučene objave

majka je naslijedila od svoje majke jednu nekretninu, koju smo adaptirali i proširivali i sada ja u njoj stanujem. podliježe legalizaciji, ali zbog financijske situacije nisam ništa poduzimao, tako da i neke papirnate dokumentacije osim da je majka vlasnik i nekretnina i nema.

 

sada me zanima, da li moja majka može tu nekretninu darovnim ugovorom pokloniti meni, te da li se plaća kakva naknada, porez ili bilo šta?uglavnom, zanima me sve vezano uz taj darovni ugovor, šta je sve potrebno??!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Objekat se mora legalizirati jer sve se vidi-ne vidi u katastru, a prilikom pokušaja ishodovanja važeće dokumentacije, službenici će provjeriti stanje u zemljišnim knjigama i vjerojatno karti (http://geoportal.dgu.hr/viewer/?baselayer=DOF).

Morate imati cjelovitu i potpunu dokumentaciju i dokaz da je sve uređeno u zemljišnim knjigama.

 

Teško da će službenici odobriti prijepis tj. darovanje takve nekretnine (i riskirati svoje radno mjesto) koja nije legalna odnosno "na crno".

 

Samo, sada je legalizacija dosta skuplja u odnosu na onaj period-rok za podnošenje zahtjeva za legalizaciju koja bi bila povoljnija.

 

Trebali ste na vrijeme barem predati zahtjev, a onda polako, malo-po malo.

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija