Jump to content

plodouživatelj neplaća račune


danijeljovic

Preporučene objave

pozdrav!

evo pokušat ću ukratko objasnit situaciju.majka mi je umrla i ostavila u nasljedstvo polovicu kuće a drugu polovicu sam djelio sa sestrom kojoj sam kasnije dao plodouživanje na tu ostalu polovicu koju sam djelio znaći i dalje sam vlasnik polovice. sestra živi u toj kući ali neplaća račune(osim naravno struje koju bi inaće odmah iskljućili) koji još glase na pokojnu majku pa me zanima da li će kasnije mene teretit zbog neplačanja računa.mogu li bez nje prebaciti račune na njeno ime ili joj uzeti plodouživanje. jako je neuredna i nikog nepušta u kuću(dali ja imam pravo ući u kuću i prijaviti je zbog stravične neurednosti . hvala unaprijed na odgovorima i ispricavam se na gramatici teksta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dao si joj plodouživanje ??????

 

vlasnik nekretnine obveznik je plaćanja računa nastalih korištenjem nekretnine osim ako ugovorom tu obvezu ne prenese na korisnika nekretnine.

 

pravo plodouživanja nemožeš oduzeti (trpi zbog svojih gluposti)

pravo plodouživanja traje dok je korisnik živ ili dok se ne odrekne tog prava.

pružateljima usluge (struja,voda,plin, odvoz smeća itd) možeš pismeno otkazati korištenje usluge i tražit da korisnik bude potrošač.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija