Jump to content

pronevjera


Dinajla

Preporučene objave

Ako je doista riječ o kaznenom djelu pronevjere iz čl. 233. st. 2. KZ-a - propisana kazna za navedeno kazneno djelo jeste od 1 do 8 godina.

 

Kolika bi kazna bila stvarno izrečena u konkretnom predmetu, teško je reći, jer ovisi o olakotnim i otegotnim okolnostima, ali mogu reći sljedeće - ako bi se radilo o prvom kaznenom djelu i uz uvjet priznanja krivnje i naknade štete, prošlo bi se sa uvjetnom osudom ili radom za opće dobro. U najgoroj varijanti - djelomičnom uvjetnom osudom.

 

U svim ostalim slučajevima, postoji velika mogućnost izricanja bezuvjetne kazne zatvora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je doista riječ o kaznenom djelu pronevjere iz čl. 233. st. 2. KZ-a - propisana kazna za navedeno kazneno djelo jeste od 1 do 8 godina.

 

Kolika bi kazna bila stvarno izrečena u konkretnom predmetu, teško je reći, jer ovisi o olakotnim i otegotnim okolnostima, ali mogu reći sljedeće - ako bi se radilo o prvom kaznenom djelu i uz uvjet priznanja krivnje i naknade štete, prošlo bi se sa uvjetnom osudom ili radom za opće dobro. U najgoroj varijanti - djelomičnom uvjetnom osudom.

 

U svim ostalim slučajevima, postoji velika mogućnost izricanja bezuvjetne kazne zatvora.

 

Znači, prvo kazneno djelo je u pitanju. Pola od tog iznosa mogu osporiti izjavama, a pola ne mogu. Krivnju za cijelokupan iznos sam priznala uz uvjet da ne dođe do kaznene prijave (zato sam tada potpisala pola za koje uopće nisam odgovorna ). Dio je vraćen i imam ovrhu pa se svaki mjesec uredno naplaćuju. Znači, prvo su predali kaznenu prijavu, nakon toga smo se dogovorili da ću namiriti SVE ( i što jesam i što nisam ) i namirivala sam. Oni su zaista povukli kaznenu prijavu prije par mjeseci međutim ja sam dobila iz državnog odvjetništva da se protiv mene provodi istraga radi navedenog. Navodno nema veze što su oni povukli prijavu jer valjda pronevjera ide po službenoj dužnosti. Na tu obavijest o istrazi se mogu žaliti u roku od 8 dana. Kako da uopće napišem tu žalbu i da li da u njoj priložim te izjave koje imam koje znači pobijaju pola navedenog iznosa? ili šta?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pola od tog iznosa mogu osporiti izjavama, a pola ne mogu. Krivnju za cijelokupan iznos sam priznala uz uvjet da ne dođe do kaznene prijave (zato sam tada potpisala pola za koje uopće nisam odgovorna ).

 

Gdje ste priznali krivnju? Odnosno kome - poslodavcu?

 

Oni su zaista povukli kaznenu prijavu prije par mjeseci međutim ja sam dobila iz državnog odvjetništva da se protiv mene provodi istraga radi navedenog. Navodno nema veze što su oni povukli prijavu jer valjda pronevjera ide po službenoj dužnosti.

 

Naravno da se po kaznenoj prijavi postupak nastavlja. Pa nije kaznena prijava neka "za.ebancija" ili parnica, koju će vjerovnici podnositi u nadi da "stisnu" svoje dužnike i da je koriste kao argument u pregovorima.

 

DORH nije "utjerivač dugova" ni za koga, osim za samu RH.

 

Na tu obavijest o istrazi se mogu žaliti u roku od 8 dana. Kako da uopće napišem tu žalbu i da li da u njoj priložim te izjave koje imam koje znači pobijaju pola navedenog iznosa? ili šta?

 

Prije svega - angažirajte branitelja, jer trebate stručnjaka da vam napiše žalbu. Svakako u žalbi napomenite kako ste (ako je tome tako) poslodavcu priznali krivicu za cjelokupni iznos isključivo iz razloga jer je poslodavac "prijetio" kaznenom prijavom, iznesite (obrazložite) sve dokaze koje imate za ove iznose za koje niste krivi. A za one koje jeste krivi - sugeriram vam priznanje, ali ova sugestija je "naslijepo", jer ne znam kakve dokaze imaju kontra vas, što je još samo dodatan razlog da angažirate branitelja, pa da on vidi ima li DORH slučaj kontra vas ili ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gdje ste priznali krivnju? Odnosno kome - poslodavcu?

 

 

 

Naravno da se po kaznenoj prijavi postupak nastavlja. Pa nije kaznena prijava neka "za.ebancija" ili parnica, koju će vjerovnici podnositi u nadi da "stisnu" svoje dužnike i da je koriste kao argument u pregovorima.

 

DORH nije "utjerivač dugova" ni za koga, osim za samu RH.

 

 

 

Prije svega - angažirajte branitelja, jer trebate stručnjaka da vam napiše žalbu. Svakako u žalbi napomenite kako ste (ako je tome tako) poslodavcu priznali krivicu za cjelokupni iznos isključivo iz razloga jer je poslodavac "prijetio" kaznenom prijavom, iznesite (obrazložite) sve dokaze koje imate za ove iznose za koje niste krivi. A za one koje jeste krivi - sugeriram vam priznanje, ali ova sugestija je "naslijepo", jer ne znam kakve dokaze imaju kontra vas, što je još samo dodatan razlog da angažirate branitelja, pa da on vidi ima li DORH slučaj kontra vas ili ne.

Da, poslodavcu sam kod javnog bilježnika ovjerila izjavu na cijelokupan iznos. I ja sam predpostavljala da kp nije zaj....al oni su tvrdili da je baš to-povuče se i kao nikom ništa. Morati ću angažirarati branitelja. Dobro pa imam i izjave od ljudi da navedeno nisu platili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija