Jump to content

Tužba zbog plina


Echelon

Preporučene objave

U dvorišnoj zgradi smo zajednički uveli plin, a stanar ulične zgrade koji je u svojoj zgradi financirao priključak s ulice, tuži nas i traži odštetu, jer da smo mu ukrali plin. Iako su zgrade na istoj čestici, one su zasebne svaka sa svojim računom i skupom stanara. Plin je priključen ovlašteno i zakonito od plinare , od ulične zgrade, ali pretpostavljam da je taj priključak vlasništvo plinare, a ne privatne osobe. Imamo energetsku suglasnost, i plin koristimo već 10 g. Što da radimo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad dobijete tužbu na istu obvezno poslati odgovor.

navedite promašenu pasivnu legitimaciju .

zahtjev za uključenje plina podnijeli ste ovlaštenom plinarskom društvu koje je i izvršilo radove spajanja vaše instalacije na svoju mrežu.

 

ako na tužbu ne odgovorite bit će donešena presuda zbog ogluhe i mogu vam odrediti plaćanje traženog iznosa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad dobijete tužbu na istu obvezno poslati odgovor.

navedite promašenu pasivnu legitimaciju .

zahtjev za uključenje plina podnijeli ste ovlaštenom plinarskom društvu koje je i izvršilo radove spajanja vaše instalacije na svoju mrežu.

 

ako na tužbu ne odgovorite bit će donešena presuda zbog ogluhe i mogu vam odrediti plaćanje traženog iznosa.

Da, naravno, to je logično, ispravno, a i pravedno, u tom smislu sam i odgovorio prije par godina, a sad slijedi i sudska rasprava, međutim nije mi jasno da sud uopće zaprima takve neosnovane tužbe i troše državni proračun

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Općinski građanski sud u Zagrebu, tužba iz 2007.g. pa smo mi/ja poslali očitovanje po zahtjevu, kojeg se točno ne sjećam, ali u tom smislu da nemamo s tuženikom nikakve veze, da smo odvojene zgrade i da smo spajanje plina ugovorili kod ovlaštenog distributera. Kada je taj nas tražio neke novce navodno za neku nadoknadu, i kad sam mislio da on još i ima neke osnove ponudio sam mu 800 kn, od njegovih 14.000,00, jer on je napisao sve svoje troškove, od uvođenja, pa razvođenje po zgradi sve do stana,,,tužio je stanare i u svojoj i u našoj zgradi, ali samo one koji su uveli plin,,,,kasnije sam shvatio da nema nikakve osnove za tužbu, ignorirao sam ga, i tek onda je išla tužba, mislim da on to ne može citirati, ali i da citira nema veze? Nije mi jasno kako može sud uzeti u obzir takvu tužbu, zar nema neko pravilo da ne može netko nekog tužiti ako je sve napravio po propisu zakonu, sve ovlašteno, plaćeno, pa zar pojedinac odgovara zato što je korisnik komunalnih usluga, mislim se ako su mu primili tužbu, da će tu biti neka muljaža...idem u utorak opet napraviti uvid u predmet, jer naravno više ništa nemam kod sebe, a 16.1. je glavna rasprava

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

predpostavljam da si zahtjev za uključenje plina podno distributeru plina.

distributer plina je izvršio potrebne radnje.

za izvršeni rad i materijal si platio prema sprcifikaciji ili računu.

 

nisi morao znati kolike troškove za dovod plina je platio nekood korisnika plina.

troškove za izradu plinske mreže treba tražiti od vlasnika mreže (predpostavljam plinarsko društvo).

na raspravi se pozovi na promašenu pasivnu legitimaciju (nisi vlasnik mreže)

promašenu aktivnu legitimaciju (tužitelj nije vlasnik mreže).

 

tužitelj može podnijeti tužbu protiv koga hoće, dali će uspjeti ovisi o dokazima.

 

smatram da bi bilo pametno angažirati odvjetnika.

ako dobijete spor tražite naknadu troškova (zastupanje odvjetnika,i drugi potrebnih troškova)

kao svjedoka pozovite plinarskog koncesionara(koji je izveo radove ) radi očitovanja o vlasništvu mreže.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...smatram da bi bilo pametno angažirati odvjetnika.

 

Slažem se. Neka on pogleda svu relevantnu dokumentaciju, pa će vam moći dati precizan savjet, jer mi ovdje možemo samo nagađati. Prema ovome što ste napisali, bili bi u pravu. Ali, bolje biti siguran, da se slučajno ne zakomplicira slučaj. Malo čudi "inertnost" suda u zakazivanju rasprave, bez obzira na to što se radi o Zagrebu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija