Jump to content

Porez nakon razvrgnuća suvlasničke zajednice


vinkoivanovic

Preporučene objave

Poštovani,

Nakon razvrgnuća suvlasničke zajednice koju su činile dvije stranke - moj otac i njegova sestra, su pojedine nekretnine međusobno zamijenili. Sestra je ukupno tražila i dobila 4501 m2 sastavljenih od ''livada'' dok je ocu bilo bitno da 3578 m2 sastavljenih od ''oranice'' i '' voćnjaka'' bude 1/1 jer na tom području su sada kuće u koje je ulagao cijeli život i koju su njegova djeca nastavili održavati i ulagati.

Stranke su dozvolile upis vlasništva u zemljišne knjige i ostale javne registre na nekretninama koje su im pripale u vlasništvo temeljem nagodbe. Nagodba je pravomoćna i ovršna 20. 09. 2013. godine a sa 09.01.2014. godine su nekretnine upisane u knjige.

Ocu sada slijedi platiti porez na nekretninu.

Dali postoji mogućnost da se taj porez izbjegne? I otac i majka su nezaposleni, majka prima naknadu sa burze. Prije nagodbe otac nije mogao upisati mene i brata kao vlasnike tako da nismo još ostvarili ''prvu nekretninu''.

Ne znam dali sam sve potrebite informacije navela no naknadno ću upisati uz Vaše upute.

Unaprijed zahvaljujem na svakoj informaciji!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija