Jump to content

Cijena odvjetnicke usluge


Organic

Preporučene objave

Postovani, molim za savjet u vezi sa cijenom odvjetnicke usluge.

Naime, poslije smrti mog oca pozvana sam na ostavnisku raspravu na kojoj se nisam mogla ocitovati zbog toga sto zivim u inostranstvu.

Otac nije ostavio oporuku ali je prije smrti darovao majci svoju polovicu kuce i ostalih nekretnina koje posjeduje (zemljiste etc.). Ja ostavinom dobivam cetvrtinu kuce (jedino sam dijete) i ostale nekretnine se dijele na pola. Odvjetnik koji zastupa moju majku mi je poslao poruku da ce me on zastupati i da bih mu za uslugu zastupanja (nasljednicka izjava, dva rocista na sudu u vezi sa oporukom) trebala platiti 6,000 kuna. Pretrazujuci ovaj forum saznajem da bi odvjetnici svoje usluge trebali naplacivati u skladu sa odvjetnickom tarifom, ali gledajuci okvirne cijene po istoj stekla sam dojam da je trazena cijena previsoka. Molim za vase misljenje, i unaprijed se ispricavam zbog svoje neobavijestenosti o temi..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odvjetnička tarifa propisuje naknadu vezano na vrijednost spora, odnosno u Vašem slučaju imovine.

 

Na koliko je procjenjenja imovina u Vašem slučaju?

 

Vrijednost je procjenjena na 50,000 eura.

 

Ažurirano

 

Organic,

citiram vash tekst;

<Otac nije ostavio OPORUKU>

<dva rocista na sudu u vezi sa OPORUKOM>

 

Greska sa moje strane, dakle - dva rocista su vezana za nasljedstvo, ne za oporuku, koje zaista nije bilo..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odvjetni ti nije potreban.

ne pojaviš se na raspravi, ne dostaviš nasljedničku izjavu, smatra se da si prihvatila nasljedstvo. plaćaš samo trošak javnog bilježnika. ili dogovor sa sunasljedniocom.

ako nema nesporazuma i spora između sunasljednika zastupanje odvjetnika je nepotrebno.

plaćanje odvjetničkih troškova je bacanje novca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto,Bovu me preduhitrio,mora da smo pisali uporedno,no nema veze.

 

Puno vam hvala na odgovorima Bovu i Matrix76.

Pazljivijim citanjem odvjetnickog pisma, doduse, shvacam da sam zaboravila navesti jedan detalj za kojeg sam mislila da je nebitan..naime, majka i ja cemo se nasljednickom izjavom odreci jednog dijela kuce u korist ocevog brata kojem je taj dio kuce (sa posebnim ulazom) oporucno ostavljen sa strane moje bake, a moj otac je imao obavezu da prizna stricu pravo vlasnistva nad tim dijelom kuce. No, jos uvijek stoji da odvjetnik naplacuje 6000 kuna za uslugu jedne nasljednicke izjave, i dva izlaska na rociste..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odvjetnik ne zastupa tvoje i majčine interese.

zastupa interese strica pa neka ga on plaća.

 

nasljedničkom izjavom možete se odreči naljedstva samo u korist drugog nasljednila.

vaš stric nije nasljednik. to je predpostavljam neka mučka.

dobro pazi za šta češ dati pumomoć.

 

prihvatite nasljedstvo (bez ikakvog odricanja i troška odvjetnika)

stric može tužbom tražiti damu priznate vlasništvo nad djelom nekretnine (manje košta)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odvjetnik ne zastupa tvoje i majčine interese.

zastupa interese strica pa neka ga on plaća.

 

nasljedničkom izjavom možete se odreči naljedstva samo u korist drugog nasljednila.

vaš stric nije nasljednik. to je predpostavljam neka mučka.

dobro pazi za šta češ dati pumomoć.

 

prihvatite nasljedstvo (bez ikakvog odricanja i troška odvjetnika)

stric može tužbom tražiti damu priznate vlasništvo nad djelom nekretnine (manje košta)

 

 

Hvala vam na savjetu - sada ste me malo i zabrinuli..problem je sto je odvjetnik vec obecao moju punomoc na prvom rocistu, da bi se ostavinska rasprava privela kraju. Odvjetnik takodje ima punomoc moje majke (nisam sigurna zasto, jer je majka bila prisutna na rocistu). Drugo rociste je zakazano za manje od 10 dana. To je sve bilo sa pristankom moje majke koja se u zakonska pitanja razumije jos manje od mene. Ali, u razgovoru sa majkom, ona kaze da joj odvjetnik ne naplacuje za te usluge nista, kao ni stricu, jedino meni.. I upravo sam vidjela Matrixov odgovor, i mislim da je to tocno, da se moj otac obavezao da ce ispuniti uslove iz oporuke svoje majke i sad njegovi nasljednici nasljedjuju tu obavezu. Mislim da nije mucka u pitanju (nadam se!) jer stric zivi u gornjem dijelu kuce vec vise od 30 godina i taj dio ce mu i pripasti po zelji njegovih roditelja. Ali, jos uvijek ostaje pitanje - preplacujem li ja tu uslugu odvjetniku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija